PM: Kristiine eramuomanikud tõrjuvad naabrusest kortermaja

30. august 2004, 08:08

Ligi poolsada Tallinna Kristiine linnaosa eramuelanikku tõrjuvad nende naabrusse plaanitavat ligi 50korterilist elumaja.

Kristiine linnaosas kahe väiketänava, Luige ja Tedre põigu ristmikul asuvale tühjale, ligi 6000ruutmeetrisele krundile soovib erafirma Paul Kinnisvara rajada kortermaja, kirjutab Postimees.

Naabruses Luige tänavas elav Tõnu Kuldkepp ütles, et piirkonna praegused elanikud ei kavatse suure kortermaja ehitamisega kuidagi leppida ning on seda takistada püüdnud juba poolteist aastat.

Kuigi naabermajade elanikud on uue hoone vastu protestinud juba alates selle esimese eskiisi avalikustamisest, on arendaja linna toel ometigi jõudnud praeguseks planeeringuni, mille avalikustamisel esitasid naabrid taas protesti.

Kuldkepp märkis, et kui algselt seisis kortermaja ehitamise vastu ka linnaosa halduskogu, on nüüdseks selle ehitamise heaks kiitnud nii linna arhitektuuriküsimustega tegelev säästva arengu ja planeerimise amet (SAPA) kui ka linnaosavalitsus ja halduskogu.

SAPA arhitektuuriteenistuse direktor Arvi Rikkinen teatas oma kirjas protestijaile, et linn toetab kortermaja, sest piirkond on kesklinnale lähedal, mistõttu on seal on hoonestuse tihendamine ja elanike arvu suurendamine igati põhjendatud.

«See on väikeste eramajade rajoon, kus mõned üksikud ridaelamud,» lausus Kuldkepp. «Ma ei saa aru, kuidas küll linnaplaneerijad peavad kortermaja siia sobivaks, nii võiks ju Nõmme ja Pirita tühjad krundid ka kõik kortermaju täis ehitada.»

Lisaks sellele, et kortermaja ei pruugi ümbruskonda sobida, valmistab naabertänavate elanikele muret liiklus. Piirkonna kitsad väiketänavad ähvardavad elanike ja nendega kaasnevate autode arvu järsu kasvu korral ummistuda.

Kui elanikud protestidest ei tagane, kuid linn planeeringut toetab, läheb vaidlus lahendamiseks Harju maavanemale.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing