Eestlane hindab brändi telekomi ja finantsteenuste osas

11. november 2004, 16:51

Eestlaste jaoks on bränd oluline telekomi ja finantsteenuste osas, hind aga tarbekaupade ja kütuse valikul.

Trout Partners ja TNS Emor hiljuti läbiviidud uuring 46 teenuse- ja tootegrupi juhtivate brändide osas kinnitab, et eestlaste jaoks on brändiväärtused hinnast olulisemad telekommunikatsiooni ja finantsteenuste osas, hind määrab aga paljude tarbekaupade, kaubanduskeskuste ning kütuse valikut.

Olukorras, kus toodete omadused, hind ja kättesaadavus järjest sarnanevad, muutub imagoloogiline eristumine aina olulisemaks. ?Võrreldes Ameerika ja Soomega on Baltikumi ettevõtted eelistatud seisundis, Ameerikas on brändide eristuvus minimaalne ning ainsaks eristumise võimaluseks on odavam hind,? ütles Trout Partners Eesti juht Toomas Danneberg.

Uuringu kohaselt tajusid Eesti tarbijad selgelt liiderkaubamärkide erisust -
näiteks Kalev vs. Fazer, EMT vs. Tele 2. Kaubamärgi imago, selle eristumine tarbija silmis annab ettevõtjale Dannebergi sõnul aga selge eelise. ?Klassikuid tsiteerides võib öelda, müügireklaam suurendab müüki, imagoreklaam kasumit?, ütles Danneberg ning lisas, et ainult müügiedendusse panustamine töötab vaid lühiajalises perspektiivis. Dannebergi sõnul tõestas uuring selgelt, et Eestis on investeeringud mainekujundusse ja imagoreklaami olnud efektiivsed.

Samaaegselt Eestiga viidi brändide eristumise ? sarnanemise alane uuring läbi ka Lätis ja Leedus. Võrreldes teiste Balti riikidega on eristumist kõige rohkem märgata Eestis ning kõige vähem Leedus.
Eestlased tajuvad brände sarnaselt ainult ühes kategoorias ? valuvaigistibrändide puhul (Ibumetin and Ibumax).

Kõige erinevamalt tajutud tarbijad järgmisi brände:
? -35 Tartu Limonaad ja Coca-Cola (karastusjoogid)
? -29 Kalev ja Fazer (maiustused),
? -26 EMT ja TELE2 (mobiilside operaatorid),
? -24 SLÕhtuleht ja Postimees (päevalehed)

Kategooriad, kus hind on olulisem kui kaubamärk:
? 21 kaubanduskeskused
? 20 hüpermarketid
? 16 kiirlaevad
? 15 raamatupoed

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing