Ansip: dividendid peaks maksma eraisik

Villy Paimets 25. november 2004, 00:00

?Investeeringute tulumaksuvabastusest saame täielikult rääkida ikkagi siis, kui tulumaksu võetakse alles füüsilistele isikutele makstavate dividendide, erisoodustuste ja töötasu pealt,? ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip pühapäeval erakonnakaaslastele kõnet pidades.

Senise korra kohaselt maksab tulumaksu dividendid välja maksnud ettevõte.

Rahandusministeeriumi nõunik Erki Uustalu ütles, et Ansipi pakutav muudatus võib kaasa tuua olukorra, kus näiteks Hansapanga dividendidelt makstav tulumaks läheb hoopis Rootsi Kuningriigi kassasse.

?Äriühingute tulumaksustamise kaudu on riigil võimalik saada kätte õiglane maksutulu mitteresidentidelt,? ütles Uustalu. ?Kui praegu maksavad Eestis tegutsevad välisosalusega äriühingud, nagu näiteks Hansapank ja Ühispank, dividendide jaotamise hetkel juriidilise isiku tulumaksu Eesti riigile, siis tulumaksukohustuse nihutamises aktsionäride tasemele hakkaks valdav enamus tulumaksust laekuma sellele riigile, kus aktsionärid asuvad ehk näiteks siis Hansapanga ning Ühispanga puhul suures osas Rootsile.?

Uustalu sõnul oleks tulemuseks küll maksukoormuse statistiline vähenemine Eestis, kuid maksumaksja koormus jääks tegelikkuses samaks.

Ansip ütles Reformierakonna üldkogul veel, et Eesti peaks oma maksusüsteemi säilitama ning tulumaksumäära alandama.

?Euroopa Liit on õigustatult tõstatanud küsimuse, et takistame investeeringute vabadust, kui maksustame ettevõttelt ettevõttele makstavaid dividende. Me peaksime sellest loobuma,? lausus ta.

Rahandusminister, Res Publica üks juhtfiguure Taavi Veskimägi ei leidnud eile ega üleeile teema kommenteerimiseks aega, kuid varem on minister öelnud, et ettevõtete investeeringute tulumaksuvabastus saab kõige kauem kehtida 2008. aastani ning ettevõtete tulumaks võiks alates 2009. aastast olla 10%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing