Ettevõtjate arvates peaks riik tervishoius valitseva rahapuuduse leevendamiseks kaaluma töötajate panuse suurendamist, mitte tõstma ettevõtjate maksukoormust.
Tervishoiu rahanappus sunnib valitsust leidma erinevaid teid, kuidas süvenevat rahapuudust leevendada, kirjutab Postimees.
«Tööandjate maksukoormus, mille alt praegu ravikindlustust finantseeritakse, ei tohi mingil juhul suureneda,» kordas Tööandjate Keskliidu juht Tarmo Kriis põhimõtet.
Järgmisel nädalal toimuval valitsuse ja ettevõtjate ümarlaual soovib Kriis tööandjate seisukohti tervishoiu rahastamisega seotud küsimustes veelgi põhjalikumalt selgitada. Ravikindlustus on Kriisi arvates muutunud liiga laiapõhjaliseks ja ehkki teenus on solidaarne, ei maksta selle eest solidaarselt.
«Meie huvi on, et töötajad võtaksid suurema osa enda kanda, sest suur osa elanikkonnast maksab liiga vähe,» nentis Kriis.
«Tahame valitsusele selgelt mõista anda, et kosmeetikaaeg hakkab mööda saama ning tuleb hakata selgeid põhimõttelisi otsuseid tegema,» ütles Kriis.
Tööandjad ei nõustu Kriisi sõnul ametiühingute ettepanekutega, kuidas tervishoius valitsevat rahapuudust leevendada võiks. «Ametiühingute ettepanekuid ei tasu võtta väga läbikaalutud otsusena,» ütles ta.
Seotud lood
Poola Keskpank oli kolmandas kvartalis juba teist kvartalit järjest maailma suurim kullaostja ning üldiselt on märgata Ida-Euroopa riikide aktiviseerumist kullaturul, selgub Maailma Kullanõukogu (WGC) avaldatud andmetest.