Dollar langes jeeni suhtes peaaegu kolme viimase nädala madalaimale tasemele pärast seda, kui Jaapani valitsuse raport näitas, et riigi kaubandusülejääk kasvas.
?Diilerid hakkasid dollarit jeeni vastu müüma, nii kui nad nägid kaubandusülejäägi numbrit,? vahendas Bloomberg Bear Sternsi valuutastrateegi Steve Barrow? sõnu. ?Olukord on muutunud dollari jaoks negatiivseks.?
Dollar langes sendi võrra ka euro suhtes. See juhtus pärast seda, kui tulevikutehingute järelevalveorgan Commodity Futures Trading Commission (CFTC) teatas reede õhtul, et spekuleerijad sulgesid dollari vastu võetud positsioone. Barclays Capitali valuutastrateegi Rizwan Dini sõnul peavad diilerid CFTCi raporti kohaselt nüüd eurosid ostes vähem kartma riskifondide euro-müüke. Raporti andmetel panustasid riskifondid ja teised spekuleerijad möödunud nädalal dollari tõusule.
Jaapani eelarve ülejääk suurenes detsembris 28 protsenti, ulatudes 1,78 triljoni jeenini (205 miljardit Eesti krooni).
Bloombergi küsitletud analüütikud olid ennustanud, et ülejääk püsib novembriga samal tasemel ehk 1,39 triljonil jeenil (160 miljardit krooni).
Viimased andmed USA majanduse kohta kolmandas kvartalis näitavad aga, et kaubandusbilanss oli rekordilises miinuses. Kaubanduspuudujääk ulatus 164,7 miljardi dollarini (2 triljonit krooni).
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?