Tartu Õlletehas alustab tänasest uute pandimärkidega joogipakendite tootmist, et olla valmis 1. maist jõustuva joogipakendi tagatisrahasüsteemiks.
Ettevõtte teatel markeerib A. Le Coq 1. maist uute embleemidega kogu klaaspakendis tootesortimendi (vt lisatud fotod esimestest embleemidega pakendistest), hiljemalt 1. juuniks on tagatisraha märkidega varustatud plastik-, klaas- ja metallpakendis tootesortiment.
A. Le Coq Tartu Õlletehase juht Tarmo Noop ütles, et 1. maist rakenduva joogipakendi tagatisrahasüsteemiga kaasneb tootjate jaoks mitu olulist muudatust.
?Esiteks kaob pakendilt käibemaks, sest uues süsteemis väljastame toodangu deposiidi vastu. Teiseks trükime kõikidele lahja alkoholi, vee ja karastusjookide etikettidele tagatisrahamärgid. Kolmandaks hakkame saatelehtedes näitama kahte hinda, toote ja pakendi eest. Neljandaks lisandub tootjale kohustus maksta iga turuletoodud joogipakendi eest kogumis- ja teenustasu,? loetles Noop uuendusi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tarmo Noobi hinnangul kaasneb uue süsteemiga tarbijatele mitu positiivset aspekti, millest olulisemad on joogipakendile tekkiv garanteeritud hind, tühjade joogipakendite tagastamisvõimalus ostukohta ning korduskasutuspakendis toodete odavnemine. ?Kui täna on A. Le Coq Premium purgis ja klaaspudelis sama hinnaga, siis 1. maist on A. Le Coq Premium klaaspudelis odavam, lisaks saab tarbija pudeli eest raha tagasi,? tõi Noop välja uue süsteemi plussid.
A. Le Coq Tartu Õlletehas ootab tarbijatelt joogipakendite aktiivset tagastamist. ?Usume, et uue süsteemi rakendamine võimaldab tootjatel koguda ja taaskasutusse suunata Pakendiseaduses nõutud tagatismäärad ning senist 40% nõuet metallpakendi ja 60% klaas- ja plastpakendi osas isegi ületada,? sõnas Noop.
Eestis hakkab 1. maist rakenduvat tagatisrahaga koormatud joogipakendite kogumist ja taaskasutusse suunamist korraldama OÜ Eesti Pandipakend, mille üheks asutajaliikmeks ja finantseerijaks on A. Le Coq Tartu Õlletehas.