Vilma endine suuromanik Kimber: minu süda on nüüd rahul

Riigikogu liige ja Vilma endine suuromanik Arnold Kimber tunneb heameelt, et kauaaegsed kolleegid ja kaasaktsionärid Vilmast saavad Kalevilt õiglast hinda.

?See, et väikeaktsionäridele tuleb samasugust hinda maksta, mis mullegi maksti oli minu ostu-müügi lepingus üks tingimusi, ütlesin et väikeaktsionäre, kellega ma nii palju aastaid olen koos töötanud, ei tohi hüljata,? ütles Äripäevale Kimber. Ta möönis, et tal on hea meel, et Kalev on oma sõna pidanud ja nüüd sellise pakkumise tegi. ?Minu süda on nüüd rahul, et ka ülejäänud Vilma väikeaktsionärid Kalevilt samasuguse hinna said,? ütles Kimber.

Ta lisas, et Vilmal on veel alles natuke üle 100 väikeaktsionäri. Kimberi andmetel on kõik väikeaktsionärid on pakutava hinnaga rahul. Vilma asutamise juures olnud ja hetkel veel umbes 18 000 Vilma aktsiat omav 60-aastane Inge Mumm pidas samuti pakkumist õiglaseks ning on valmis oma aktsiad maha müüma. Müügist teenib daam ligi pool miljonit krooni, kuid tema sõnul on tal siiski kahju aktsiaid müüa. ?Olen Vilma sünni juures olnud, see on nagu lastegagi, kahju, kui nad kodust välja lendavad,? tunnistas ta.

Vilma asutamiskuupäevaks võib lugeda 26. oktoobrit 1991. aastal.

Kimber sai mullu oma 60,68-protsendilise osaluse müügi eest Kalevile 11 mln krooni. Ka mullu maksis Kalev ühe aktsia eest Kimberile 25,74 krooni. Hetkel maksab Kalevi enda aktsia börsil 21,91 krooni ja on 0,71 protsenti miinuses.

Hetkel kuum