Ülo Toomsalu • 20. juuli 2005 kell 5:46

EPL: Tallinna väisas poolemiljardiline mootorjaht

Eile peatus Tallinnas Admiraliteedi basseini kai ääres mootorjaht Kisses, mis on üks luksuslikumaid ja suuremaid Eestit külastanud erajahte.

Lõbusõidujahi agendiks Eestis oli OÜ Worldwide Eesti, mille esindaja Andrei Sõrodojevi sõnul saabus Kisses Tallinna esmaspäeva õhtul Peterburist ning jätkas teed eile pärastlõunal, suundudes Riiga. Kellele üle 53 meetri pikkune ja 15,4-sõlmeseks tippkiiruseks võimeline jaht kuulub, Sõrodojev öelda ei osanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

2000. aastal Hollandis Aalsmeris valminud mootorjahi kodusadam on Georgetown Kaimani saartel. Kissesi meeskonnaliikme sõnul on jaht Läänemere lõbusõidul esimest korda. Varem on see seilanud peamiselt Kariibi ja Vahemere vetes.

Lisaks eluruumidele on luksusjahil 11 magamistuba, igas oma vannituba, jõusaal ja mullivann. Komplekti kuulub ka kaks mootorpaati ja kaks skuutrit. Sarnase, kuid veidi väiksema mootorjahi müügihinnaks on interneti andmeil u 500 miljonit krooni.

Kisses kuulub salapärasele omanikule, kelle isikut meeskonna liikmed nimetada ei tohi. Üks neist rääkis, et seekordset kruiisi alustati kuu aja eest Saksamaalt ning omanik soovis Läänemerega lähemalt tutvuda. Tallinnas tehti väike peatus, et tankida ning linna uudistada. Kruiis lõpeb Prantsusmaal.

Siiski pole Kissesi puhul tegemist suurima mootorjahiga, mis Tallinnas peatunud. Tallinna Sadama turundusspetsialisti Tiina Liitmäe andmeil väisas näiteks augustis 2003 Vanasadamat M/Y Skati nimeline jaht, millel pikkust 71 meetrit. Peagi külastab Tallinna aga Blue Mooni nime kandev mootorjaht.

Hetkel kuum