PM: A. Le Coq alustab hiigelkompleksi ehitust

09. märts 2006, 07:56

A. Le Coq alustab 95 miljonit krooni maksva ja poolteist hektarit katva hiiglasliku logistikakeskuse ehitust, hoone peaks valmima oktoobri lõpus.

A. Le Coq Tartu Õlletehase juhataja Tarmo Noobi kinnitusel vabastab logistikakeskus omakorda ettevõtte senised laopinnad Tähtvere tänava ääres, mis kohandatakse nüüd samuti tootmiseks, kirjutab Postimees.

«Tehase territoorium Tartus on täis ehitatud ja tootmise laiendamiseks on ainus võimalus kolida sealt logistikaosa Tartu linna serva,» selgitas Noop. «Kõik tooted lähevad liinilt otse autodele, mis viivad kauba logistikakeskusse.»

Logistikakeskuse krunt asub Tallinna maanteel pärast Tartu linna piiri ja vahetult enne raudteed vasakut kätt.

95 miljonit krooni läheb maksma keskuse esimese etapi ehitus, Noobi kinnitusel on enam kui kuuehektarilisel krundil ruumi ka vajadusel tulevase juurdeehitise rajamiseks.

«Tegu on väga suure objektiga.» rääkis Noop. «Selles hallis ladustatakse kaupa kolmel kõrgusel.»

Keskuse rajamise tulemusena saab A. Le Coq Noobi kinnitusel kergitada tootmismahte Tähtvere mäel: «Me tahame rohkem müüa nii Eestis kui ka väljaspool Eestit, viimastel aastatel on ka eksport väga jõudsalt kasvamas.»

Praegu toodab A. Le Coq jooke ka endaga liidetud Ösel Foodsi tehases Reolas. «Eks me kolime ka Reola tootmise mingil hetkel ilmselt Tartusse üle,» lausus Noop. «Aga seda hetke ei oska ma veel öelda – praegu ei tundu see väga otstarbekas, aga mingis perspektiivis on kogu tootmine keskendunud ühte kohta.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing