YIT Ehitus ehitab Lasnamäele 83 miljonit maksva autokeskuse

31. august 2006, 14:18

AS YIT Ehitus rajab Lasnamäele Mustakivi äripiirkonda 8200m² netopinnaga autode müügi- ja hoolduskeskuse ning büroo.

Ehituse tellijaks on AS Esma Vara. Tööde maksumus on 83 miljonit krooni, teatas ettevõte.

„Esma Varale kuuluv autokeskus kerkib 20-hektari suurusesse Mustakivi äripiirkonda,” ütles AS-i YIT Ehitus turundusjuht Marko Uueda. „See ala Lasnamäel on veel arenemas ja välja kujunemas. Lasnamägi on kaubandus- ja äriettevõtjatele ümbritsevat ostupotentsiaali arvestades väga atraktiivne koht. Kõnealune Mustakivi äripiirkond on kergesti ligipääsetav ja paikneb elurajooni lähedal. Samale alale tulevad näiteks ka Prisma Hypermarket, Elke Grupi ja Amserv Grupi ühisomanduses olev uus Toyota autokeskus Mustakivi Auto AS jt ettevõtted.”

Marko Uueda sõnul valmib YIT Ehitus poolt ehitatav Esma Vara Lasnamäe keskus järgmise aasta suvel. „Ehitusprojekti autor on AS Nord Projekt. Kogu projekti arenduse käigus ehitatakse muu hulgas välja ka uus Tähesaju tänav ja fooriristmikud. Autokeskuses ja büroos on netopinda kokku pisut üle 8200 m². ”

„Autokeskuse ja büroo ruumid tulevad väga heasse asupaika,” rääkis AS Esma Vara juhatuse liige Ralf Õng. „Esma Vara sõlmis pikaajalise rendilepingu Amserv Grupi AS-ga Lasnamäe autokeskuse kasutamiseks. Amserv Grupp annab autokeskuse kasutada oma tütarettevõttele Ascar, mis hakkab seal kauplema sõiduautodega Opel ja Chevrolet.”

Autokeskus on projekteeritud valdavalt ühekorruseliseks, büroo-osa tuleb neljakorruseline. Arhitektuurseks dominandiks ongi kõrgem bürooruumide osa Laagna tee poolses küljes: seal ilmestavad hoonet selle nurgas paiknevad suured klaaspinnad. Soklikorrusel on ka 1700m² parklapinda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing