Ülo Toomsalu • 15 september 2006

PM: Firmad maksvad kinni tubli töömehe viinaravi

Alkoholisõltlasi ravivate arstide hinnangul on üha rohkem firmasid hakanud hoolitsema alkoholi kuritarvitava töötaja ravi eest.

Tallinna Wismari haigla ravijuhi Jaanus Mumma sõnul on enamik alkoholisõltuvusest lahtisaamiseks arsti poole pöördusid teinud seda pereliikme ärgitusel, kuid üha rohkem tuleb nende juurde keskeas mehi, kes satuvad ravile tööandja nõudel, kirjutab Postimees.

Mumma sõnul oli see Nõukogude ajal väga levinud, et tööandajad saatsid oma purjutavad töömehed ravile. 'Vahepeal see komme kadus, ent on nüüd tagasi tulnud,' märkis ta. 'Häid töömehi pole ju võtta ja seetõttu maksab osa firmadest ka ravikulud kinni.'

Wismari haiglas maksab üks haiglapäev alkohooliku organismi turgutamiseks 800 krooni ning see summa tuleb patsientidel endil maksta.

Ühe Tallinna autoremonditöökoja omanik, kes ei soovinud nime avaldada, tunnistas, et viis hiljuti oma lukksepa Wismarisse ravile ja maksis kinni ka tema ravikulud. 'Mehel oli komme pärast palgapäeva pikemaks ajaks ära kaduda ja kui ta siis pärast ühte järjekordset kadumist lõpuks välja ilmus, võtsin tal natist kinni ja viisin haiglasse, kust ei lubanud enne välja tulla, kui asjad korras,' rääkis ta Postimehele.

Töökoja omanik tõdes, et lukksepale asendaja leidmine oleks väga raske, sest praegune oskab oma tööd hästi, uue leidmine on raske ning puudub kindlus, et see uus viinaveast vaba on.

Hetkel kuum