21. september 2006 kell 15:07

Toomas Vainola: ehitusfirmades ümbrikupalgad

Äripäeva konverentsil viitas Rudus Eesti juhatuse esimees Toomas Vainola probleemsele ümbrikupalga teemale, millest tingituna on firmades fikseeritud palgad väga erinevad.

"Tegime analüüsi, kus selgus, et erinevate ehitusfirmade palgad on väga erinevad, mis annab alust ümbrikupalkade tõenäolisele kasutamisele. Tubli töömees teenib tänapäeval tsirka 20 tuhat brutopalka," täpsustas Vainola.

Tublimad töömehed teenivad isegi veel rohkem. "Kui ehitussektoris töötab 40 000 inimest, siis riigil on üles korjamata 2 miljonit krooni raha", märkis Vainola.

Plastikaknaid tootvate firmade palgad on samuti väga erinevad. Rudus Eesti tegi uuringu, kust selgus, et ühel firmal oli palk 5916.-, teisel 3225.- ja kolmandal 10836.- "Neid numbreid vaadates võib arvata, et makstakse ümbrikupalkasid," lisas Vainola.

Brutopalk 2003 aastal oli betoonivaldkonnas 8500.- ja 2005. aastal 13 800 krooni.

Eestis puudub ühtne juhendmaterjalide süsteem ohutuks ehitiste rajamiseks. Pelgalt soovitus turvaliselt ehitada ei ole Vainola sõnul mõjuv. "Hetkel töötab majandusministeeriumis ehitusosakonnas 2 inimest. Samuti töötab ministeeriumi teedeosakonnas 2 inimest, samal ajal kui teedeehitusametis töötab 90 inimest," juhtis Vainola tähelepanu probleemsele kohale.

Lõpetuseks lubas Vainola jääda kevadet ootama ning lootma, et "üleval pool" tehakse õigeid otsuseid. "Vastasel juhul peame emigreeruma Soome või mujale," võttis Vainola ettekande kokku.

Hetkel kuum