Probo Koala põhjustas 3 miljardi krooni eest kahju Elevandiluurannikul

Mariliis Pinn 06. oktoober 2006, 17:58

Ametnike hinnangul põhjustas Probo Koala
Elevandiluuranniku 200 miljoni euro ehk 3 miljardi krooni eest kahju.

18 - 20. augustil 2006 ladestati Cote d`Ivoire majandus pealinnas 17 erinevasse kohta toksilisi jäätmeid, mis põhjustasid ökoloogilise katastroofi loodusele ja inimestele. Tänaseks on riigis 8 surmajuhtumit ja üle 90 000 mürgitatud inimese, kogu loodus on mõjutatud.

"Kõik toimus laeva Probo Koala tõttu, kuid enne juurdluse algust laev lahkus Elevandiluuranniku territooriumilt," ütles Elevandiluuranniku peaprokurör ja delegatsiooni juht Tchimou Raymond Fehou.

Kogu looduskatastroofi tõttu astus 6. septembril Elevandiluuranniku valitsus tagasi. Kuna kogu piirkond oli tugevasti reostud, kogunesid inimesed tänavale ja toimusid rahvarahutused.

Elevandiluurannikul on katastroofiga seoses 11 inimest arreteeritud, kellest 2 on otseselt Trafiguraga seotud. "Praeguse missiooni eesmärk on seostada nad Probo Koalaga ja leida tõendeid Probo Koala ja katastroofi seos," ütles Probo Koala juhtumit uuriv prokurör Rouba Daleba.

Laev oli juurdluse alguses juba Elevandiluurannikult lahkunud. "Me oleme siin, et vajaliku infot näiteks logiraamatust koguda. Ja loodame, et see info võimaldab teada saada, mismoodi ja kelle palvel jõudis laev Elevandiluu rannikule," ütles Daleba.

Elevandiluuranniku riigiadvokaadi Kossougro Sery sõnul on Probo Koala seotus kindel ja see laev valas mürgijäätmeid Elevandiluurannikule. "Samas on hävinud ka floora ja fauna, paljud tehased sulgesid uksed, sest haises nii halvasti," lisas ta.

Katastroof on põhjustanud 200 miljoni euro väärtuses kahju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2006, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing