Uus Muhamedi piltide skandaal kogub Taanis hoogu

11. oktoober 2006, 12:45

Järjekordne skandaal prohvet Muhamedi
piltide ümber Taanis kogub hoogu ja on saanud vastukaja juba ka rahvusvahelisel
tasandil, kirjutas BBC.

Taani inimesi on hoiatatud mõne islamiriigi külastamise eest pärast seda, kui avaldati video, kus paremäärmuslikud aktivistid joonistasid pilte Muhamedist.

Enamus Iraani parlamendiliikmetest on tungivalt soovitanud president Mahmoud Ahmadinejadil peatada Iraani suhted Taaniga.
Nii Iraan kui ka Indoneesia on kutsunud Taani suursaadiku oma kaitseministrite juurde.
Taani paremaktiviste oli filmitud suvelaagris, kus nad võtsid osa Muhamedi piltide joonistusvõistlusest. Ühel piltidest oli Muhamedi joonistatud kaamelina, kus kaameli küüruna oli kujutatud õllepudeleid.


Taani valitsus on joonistused hukka mõistnud ning hoiatanud oma kodanikke negatiivsete reaktsioonide eest välismaal ning Lähis-Itta reisimise eest.

Gaza sektori sõjakas grupp on ähvardanud taanlasi Palestiina aladel seoses uue pildiskandaaliga.
Salvestatud filmimaterjal pandi esimest korda avalikult üles YouTube'i internetilehel ja hiljem jõudis videolõik Taanis ka telekanalitesse.
Taani välisminister ütles, et videolõigu televisioonis avaldamise mõte polnud provotseerida moslemeid, vaid lihtsalt illustreerida toimuvat.


Taani saatkonna ümber Teheranis on tõstetud turvanõudeid juhul kui peaksid korduma sarnased meeleavaldused nagu veebruaris.
Aasta tagasi avaldatud karikatuurid prohvet Muhamedist viisid vägivaldsete rahutusteni islamimaades ning neis hukkus rohkem kui 50 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2006, 13:10
Otsi:

Ava täpsem otsing