Georg Otsa ja Mikk Mikiveri skulptuurid turistimagnetiks

13. november 2006, 10:34

Kui kõik läheb nagu plaanitud, võib juba
järgmisel suvel näha Võsu rannamändide all, tulevase promenaadi servas, Võsul
aastaid suvitanud rahvakunstnike Georg Otsa ja Mikk Mikiveri skulptuuri,
kirjutas Virumaa Teataja.

Skulptuur, mis kujutaks näiteks pingil istuvat Otsa ja Mikiveri, võiks olla magnetiks ka turistidele, kes end seal pildistada laseksid. Teati ju Otsa üle suure Nõukogude Liidu ja Soomeski, Mikiveril oli tähtis koht Eesti taasiseseisvumisel - just tema luges ärevatel aegadel esmakordselt ette Eesti iseseisvusdeklaratsiooni.

Vihula vallavanem Priit Pramann ütles, et nii Otsa kui ka Mikiveri omastega on sel teemal räägitud ja nad on põhimõttelise nõusoleku andnud, asjaga on päri ka Vihula vallavolikogu. "Praegu valmistame ette konkurssi skulptori leidmiseks, samuti räägime läbi võimalike sponsoritega," ütles Vihula vallavanem Priit Pramann. Ta loodab, et kui kõik sujub, võiks tuleval suvel skulptuuri juba avada.

Legendaarse Georg Otsa järgi oli nimetatud Soome vahet sõitnud laev, Otsa nime kannab muusikakool Tallinnas ja spaahotell Saaremaal, isegi üks asteroid. Tema repertuaari kuulus üle 500 laulu 20 eri keeles, ta tegi laval 30 aasta jooksul üle seitsmekümne rolli.

Sügisel 70aastaseks saada võinud teatrimees Mikk Mikiver jättis Võsu männid tänavu jaanuaris, tema viimane pilk oli suunatud silmapiirile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2006, 10:33
Otsi:

Ava täpsem otsing