Tehnoloogiafirmad tunglevad Tehnopoli

Tõnis Arnover 28. november 2006, 00:00

Hiljuti avati Tallinna Tehnikaülikooli tiiva all olevas Tehnopolis selle tuntuima asuka Skype'i maja, tuleval aastal alustavad majad on juba peaaegu soovijaid täis. Järjekorras on väiketootmist vajavad materjalitehnoloogiafirmad ja tehnomeedikumi hoone, ütles Tehnopoli juhatuse esimees Kaupo Pastak. Tehnopoli lõppsihiks on arendada aastaks 2015 välja Balti regiooni ja Ida-Euroopa juhtiv tehnoloogiapark. Investeeringu suuruseks hinnatakse 2,3 miljardit krooni.

Lisaks olemasolevatele loodab Tehnopol oma tiiva alla koondada kuni 40 tehnoloogiafirmat, kellele antakse inkubatsiooniaeg kolm ja vajadusel ka rohkem aastat ning jalulesaanutel aidatakse haakuda rahvusvahelistesse klasteritesse või luua rahvusvaheline bränd.

Tehnopol on loonud seni suhted Helsingi Uusimaa piirkonna 12 inkubaatoriga ning USA Marylandi osariigi 16 inkubaatoriga ja lisaks tuntud Silicon Valleyga, nimetas partnereid Tehnopoli juhatuse liige Raivo Tamkivi.

"Võib ju unistada Eesti ja USA tehnofirmade koostööst, kuid praeguses arengustaadiumis on reaalsem äratada Silicon Valley firmade huvi meie vastu ja leida sealt riskikapitali," lisas Tamkivi.

Maailmas kuulsust kogunud Skype'i kohalolek suurendab Tehnopoli tuntust, samuti võib ta kiiresti laieneva ettevõttena luua enda ümber klastri, nagu näiteks Nokia on teinud mitmel pool Soomes. Ühtlasi peaks ta aitama äratada rahvusvahelistes firmades huvi sinna tuleku vastu. Kohal on juba IT-firma Fujitsu Siemens ja materjalitehnoloogiafirma Karl Storz, mis esimese tütarfirmaga väljaspool Saksamaad on alustanud Eestis arendustegevust.

Suure potentsiaaliga on Tehnopoli juhtide meelest Cybernetica. Jõudsalt on Tehnopoli inkubaatoris arenenud MEC Insenerilahendused. Meditsiini vallas on selgeid tulemusi Celecure'l, InBiol ja teistel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing