• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Rünnak Luigele tähendas ähvardust

  Politsei peab meedia- ja kinnisvaraärimees Hans H. Luige lähedaste vastu sunnatud rünnakuid ähvarduseks, Luik ise oli eile toimunust hämmingus.

  Ööl vastu esmaspäeva ründas seni teadmata kurjategija lõhkeainepudeliga kahte Hans H. Luige lähedase kodu - ämm Aleksandra Mõtsari maja ja nõunik Tiit Maidre korterit. Viimane sai ränki põletushaavu ning viibis eile raskes seisundis haiglas. Juhtunut uurib keskkriminaalpolitsei, kes peab rünnakut ähvarduseks.
  Luik ei osanud eile öelda, kes võis rünnakud korraldada, ta oli toimunust hämmingus. "Need on küllaltki argpükslikul viisil minu lähedaste kaudu minu vastu suunatud rünnakud," lausus Luik.
  Luige sõnul on tema ja Ekspress Grupp väga selgelt ja pidevalt oma asja ajanud. "Ma ei näe, et selliste võimalustega oleks võimalik midagi saavutada, ja teiseks ma ei näe, et keegi oleks motiveeritud taolist primitiivset signaali saatma," ütles Luik.
  Peale meedia tegutseb Luik ka kinnisvaraäris, äkki on ta selles vallas kellelegi pinnuks silmas? "Ma ei usu, kinnisvaraäris on äri märksa lihtsam ja loogilisem kui meedias. Pigem on meedias teinekord nii, et mõni inimene, kes on arusaamiselt primitiivne, arvab, et meedia üritab teda nurka ajada või talle süüd kaela veeretada."
  Luige ämm kuulis kahte plahvatust
  Maarjamäel Künnapuu tänaval asuva maja hoovi on kurjategija jätnud sügavad saapajäljed. Terrassil, kust kõrgub läbi mitme korruse klaassein, on aknaklaasikillud, mustaks tõmbunud seinaääred, süütevedeliku lõhn.
  Majas elav Hans H. Luige ämm Aleksandra Mõtsar rääkis, et oli öösel kella poole kolme ajal üleval ja luges teisel korrusel raamatut, kui kuulis kahte kõmakat.
  "Alguses ei julgenud liigutadagi, mõtlesin, et vargad lõid rõduuksed sisse." Trepist alla tulles nägi ta terrassi akna juurest leeke tõusmas. "Mõtlesin, et maja põleb. Helistasin kohe häiretelefonil. Läksin öösel paljajalu ja öösärgis, lõhkeainepudeli killud olid jalge all," rääkis naine.
  Nagu ette aimates oli ta õhtul jätnud rõduukse juurde ämbri veega, mille leekidesse viskas. Lisaks tuletõrjujatele tulid kohale politseinikud koertega, kiirabi ja ka väimees Hans H. Luik.
  Mõtsar tänas õnne, et aken oli tugev ja lõhkeainepudel tuppa ei tunginud. Õnn oli seegi, et tütrepoega Oskarit tema juures polnud.
  Nõunik sai raskeid kehavigastusi
  Öösel kell 3.13 visati süütepudel Hans H. Luige kinnisvaranõuniku Tiit Maidre korterisse Lasnamäel Linnamäe teel. Korter süttis põlema, Maidre viidi raskete põletushaavadega Mustamäe haiglasse.
  Eile tegutsesid kuriteopaigal eksperdid, et leida kurjategijani viivaid niite. Esimese korruse korteri aken oli puruks, toa sisemus süsimust, tänava pool murul vedeles põlenud vaip.
  Samal ööl toimus kolmaski rünnak. Murastes visati ühe maja aknasse süütepomm, elanikud kustutasid selle omal jõul.
  Meediaklassik Luik
  Hans H. Luik on ainus 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses laulva revolutsiooni tuules erameediasse tunginud Eesti meestest, kes on suutnud oma äriga tänini pinnale jääda.
  Kõik ülejäänud on kas põhja vajunud või siis väliskapitali embusse viskunud. Kusjuures ta pole jäänud meediameres niisama hulpima, vaid on suutnud aastate jooksul püstitada rekordeid nii lühirajal, pikamaaujumises kui ka vettehüpetes - teinud lühiajalisi kasumlikke oste, lihvinud oma esimest armastust Eesti Ekspressi vastu ja trikitanud aktsiamängudes. Klassikuks muutus ta aga tänu oma elegantsele tehingule rootslastega, neile esiotsa müües ja seejärel ootamatult tagasi ostes 50 protsenti Ekspress Grupi aktsiatest. Tänavuses Äripäeva rikaste TOPis kuulus Luigele 581 miljoni krooniga 29. koht.
  Ekspress Grupp, mis on praeguseks ühtsesse rusikasse koondanud ajalehed, ajakirjad, trükikoja, infotelefonid ja -kataloogid, raamatukirjastuse ning raamatute jae- ja hulgimüügi, ongi Luige põhiline uhkus. Võib arvata, et tänavu jõuab Ekspress Grupp oma müügituluga miljardi krooni lähedusse või ületab selle.
  Ega asjata liigu juba pikemat aega jutud ettevõtte võimalikust börsileminekust. Potentsiaali selleks on Ekspress Grupil kuhjaga, iseasi, kas leidub neid projekte, kuhu börsileminekuga kogunevat rahahulka paigutada. Eesti meediaäris on juba raske millegi suure ja kasumlikuga üllatada. Samas on Ekspress Grupp koduturu kõrval järjest kasvatanud käivet Venemaal, Leedus ja Skandinaaviamaades, mis andsid mullu juba enam kui viiendiku grupi käibest.
  Luige teine armastus on kinnisvara, mida ta on arendanud peamiselt osaühingu Minigert kaudu. Rööbiti keskendumisega Tallinna südalinnale ja Kadriorule on ta seotud ka näiteks Pärnus, Tartus või Pranglil asuva kinnisvaraga. Enamasti iseloomustab Luige projekte nende väline ilu. Ilmselt tuleneb see tema edevusest, mida ta Kuku raadio "Keskpäevatunnis" aeg-ajalt välja elamas käib. Viimasel ajal kahjuks aina harvemini.
  See oli tõenäoliselt protest millegi vastu, ähvardamine
  Steven-Hristo Evestus, Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör
  Kuna see oli koordineeritud tegutsemine ühe isikuga seotud teiste isikute vastu, siis võtab ka keskkriminaalpolitsei juhtumit täie tõsidusega, et kontrollida sellise haruldase rünnaku asjaolusid. Mingeid motiive ega viiteid välja ei saa tuua, sest teostatakse esmaseid menetlustoiminguid kahel Tallinna sündmuskohal. Lisaks kontrollitakse nende seost öösel toimunud kõige esimese rünnakuga Murastes. Neid kolme juhtumit vaadeldakse koos, käekirjade võrdlus annab meile vastuse, kas meil on alust neid seostada.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Seotud lood

Anu Ruul: kestliku innovatsiooni võimalikkusest Maal – kümme sammu maailmalõpust eemale
Innovatsioon ja kestlik innovatsioon ei peaks olema kaks eri terminit, kestlikes uutes innovatsioonides peituvad väga suured tulevikuärid, kirjutab konsultant ja koolitaja Anu Ruul Äripäeva essees.
Innovatsioon ja kestlik innovatsioon ei peaks olema kaks eri terminit, kestlikes uutes innovatsioonides peituvad väga suured tulevikuärid, kirjutab konsultant ja koolitaja Anu Ruul Äripäeva essees.
USA aktsiaturg: Nasdaq pani langusnädalale punase punkti
Tehnoloogiaaktsiaist pungil Nasdaqi liitindeks lõpetas börsinädala 2,72 protsendise kukkumisega; languses olid ka kõik teised peamised USA börsiindeksid.
Tehnoloogiaaktsiaist pungil Nasdaqi liitindeks lõpetas börsinädala 2,72 protsendise kukkumisega; languses olid ka kõik teised peamised USA börsiindeksid.
Tehniline viga lükkas Tallinki reisi Turust Stockholmi päeva võrra edasi
Tallinki laeva Baltic Princess reis Turust Stockholmi lükkus tehnilise vea tõttu päeva võrra edasi, kirjutab Iltalehti.
Tallinki laeva Baltic Princess reis Turust Stockholmi lükkus tehnilise vea tõttu päeva võrra edasi, kirjutab Iltalehti.
Leedu eksport Hiinasse kahanes dramaatiliselt
Leedu ekspordist Hiinasse oli detsembris alles jäänud ainult hädine kümnendik leedukate teele veeretatud takistuste pärast, loeb Leedu SEB analüütik Tadas Povilauskas Hiina tolli andmetest välja.
Leedu ekspordist Hiinasse oli detsembris alles jäänud ainult hädine kümnendik leedukate teele veeretatud takistuste pärast, loeb Leedu SEB analüütik Tadas Povilauskas Hiina tolli andmetest välja.