Meediaärimehe nõunikku Tiit Maidret on üha saatnud äritülid

29. november 2006, 08:32

Ühes väidetavalt meediaärimees Hans H.
Luige ähvardamiseks toime pandud süütamises sai raskelt vigastada Luige nõunik
Tiit Maidre , keda on äritülid saatnud juba viimased 10 aastat.

Esmaspäeva öösel Luige lähikondlaste maju rünnanud süütaja(te) kätetöö kõige traagilisema tagajärje tõid meediaärimehe nõuniku Tiit Maidre korteriaknasse visatud kaks süütepommi. Tallinnas Lasnamäel oma korteris tulekahju kustutades ränki põletushaavu saanud mees on haiglas teadvusel, kuid ei taha, et tema tervisest lähemalt räägitaks.

Maidre senine elukäik on teda säärastest rünnetest säästnud, kuigi ta on alatihti olnud suurte äririidude keskmes. Aastaid tagasi töötas ta näiteks Vene naftafirma Onako siinse esindajana ning pidas kohaliku naftatransiidiärimehe Endel Sifi firmaga Rasmusson pikka võitlust Tallinna Bekkeri sadama pärast. Siff jäi omanditülis küll võitjaks, kuid selle kestel tuli ilmsiks, et tõenäoliselt vastaste tellimusel jälgis narkopolitseinik Gunnar Ränkel loata Sifi ning Mustamäe linnaosa tollase vanema, poliitik Vladimir Ivanovi kõnesid. Ränkel pani skandaali pärast ameti maha.

Lisaks selgus, et Onako Eesti esinduse nõukogus ja juhatuses töötas Maidre koos üpris kummaliste tegelastega. Firmat juhtisid näiteks ENSV julgeolekujuht Rein Sillar ning erusõjaväelane Vladimir Dešinov. Väidetavalt olid Onako Eesti 36 töötajast tervelt kuus KGB minevikuga.

Onakost sattus Maidre mõjuka ärimehe Igor Savenkovi firmasse Onistar majandusnõunikuks. Hiljem sai temast muuseas ka viinatehast pidava firma tegevjuht.

Kuid Onistariski töötades ei pääsenud Maidre sadamate ümber puhkenud äririiust. Sedakorda läksid Paldiski sadamate pärast tülli Savenkov ja tema firmale tagatiseta 42 miljonit krooni laenanud vene ärimehed. Maidre esindas tolles skandaalis 49% Paldiski Põhjasadamast omavat Savenkovi ning kuulus ka tolle sadama nõukokku. Äritüli paisus lõpuks sedavõrd teravaks, et Savenkov kartis koguni oma elu pärast ning liikus kõikjal ainult ihukaitsjate saatel.

Mõni kuu tagasi loobus Maidre Onistari juhtimisest ja hakkas tegutsema Luige aetavas kinnisvaraäris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. November 2006, 08:32
Otsi:

Ava täpsem otsing