Itaalia peab ruttu luue valitsuse kokku panema

Sirje Rank 23. veebruar 2007, 00:00

Prodi kireva üheksa partei koalitsiooni kukutas kolmapäeval Senatis toimunud hääletamine välispoliitika üle.

Olukorras, kus vasaktsentristlikul koalitsioonil oli ülemkojas vaid ühekohaline enamus, keeldusid kaks radikaalset vasakpoolset saadikut toetamast Silvio Berlusconi valitsuselt pärandiks saadud Ameerika-sõbralikku kurssi. See nägi ette Itaalia vägede jätkamise Afganistanis ning USA baaside laiendamise Põhja-Itaalias.

Eile alustas Itaalia president Giorgio Napolitano konsultatsioone uue valitsusjuhi leidmiseks ja pole välistatud, et Prodi saab uue võimaluse.

Peataolek tabab Itaaliat ajal, mil eurotsooni suuruselt kolmandast majandusruumist hakkas just tulema positiivseid uudiseid. Läinud aasta viimases kvartalis oli majanduskasv kaks korda kiirem viimaste aastate keskmiselt pooleprotsendisest kasvutempost. Tööpuudus on langenud 14 aasta madalaimale tasemele ning ettevõtjate tulevikuootused olid veebruaris arvatust optimistlikumad. Ka eratarbimine on toibunud.

Prodi jõudis läbi suruda mõned Itaaliale hädavajalikud reformid, sealhulgas kiivalt kaitstud tegevusalade, nagu apteegid ja juriidilised teenused, avamise konkurentsile. Ka võttis Prodi valitsus vastu eelarve, mille sihiks on kärpida Itaalia eelarvedefitsiit alla 3% piiri SKPst.

Nüüd on "peamine mure, et plaanid jäävad katki," kommenteeris eile agentuuri Fitch Ratings analüütik Brian Coulton.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing