Sotsiaalministeeriumi tellimusel läbi
viidud uuringu kohaselt arvab iga kolmas mees Eestis jätkuvalt, et pere
majandusliku toimetuleku peaks kindlustama mees, samas kui naistest arvab
niimoodi vaid iga viies.
See tähendab, et meeste arusaamad mehelikkusest on põhjendamatult kivinenud, sest naised ei oota meestelt tingimata majanduslikku toetust, vaid väärtustavad üha enam alternatiivseid meherolle, kirjutas Postimees Online.
«Naiste suhtumine ja ootused meestele on viimaste aastate jooksul silmatorkavalt muutunud, kuid paljude meeste arusaamad mehelikkusest on kivinenud,» märkis Avatud Eesti Fondi võrdõiguslikkuse programmi koordinaator Selve Ringmaa.
Traditsioonilise mehelikkuse üks keskseid jooni on nõue, et «tõeline» mees peab olema tugev ja võimukas nii avalikus kui eraelus, pühenduma tööle pereelu arvelt ja emotsioone varjama. See mehelikkuse mudel toob kaasa tõsiseid probleeme meestele endile, olgu selleks siis alkoholism, vägivaldsus, emotsioonide allasurumine või kõrge enesetappude hulk.
Seepärast kutsuvad Avatud Eesti Fond ja sotsiaalministeerium osalema konkursil «Mehed ja võrdõiguslikkus», et juhtida tähelepanu alternatiivsetele meherollidele. «Ootame projekte, mis tõmbaks tähelepanu meestele, kes on õnnelikud näiteks pere või sõpradega aega veetes, ilma iga hinna eest tippu pürgimata,» ütles Ringmaa.