3Mi uue projektori eelis on lai kuvamisnurk

Enn Heinsoo 03. mai 2007, 00:00

Proovisin selle projektoriga nii filme vaadata kui ka esitlusi kuvada ning seade sai üsna hästi hakkama. Lai kuvanurk võimaldab seadet erinevalt tavalistest projektoritest ekraanile väga lähedale paigutada.

Kui panna projektor telerilauale seina lähedal, võib vaid meetri kaugusele tekitada mitmekümnetollise pildi. Üks seadme võludest on, et kui see komplektis oleva seljakotiga sõbra juurde kaasa võtta, pole lisaseadmeid filmi vaatamiseks vaja. Piisab toitejuhtme ühendamisest ja DVD sisestamisest ning kinoseanss võib alata.

Samuti on mugav, et filmide või piltide jaoks ei ole vaja arvutit, kui kasutate sisseehitatud USB-liidest. Kui ühendada projektoriga USB-mälupulk, saab seade omal käel pildid sealt ekraanile.

Kui mängude ja filmide jaoks ei ole vaja kuigi suurt lahutusvõimet, siis töö tarbeks dokumente kuvades on miinimum üldiselt 1024×768 pikslit. Samuti on tööks vaja olulisem suuremat heledust, kuna tihti kasutatakse projektorit üsna heledas ruumis.

Digital Media System 710 vastab nendele kriteeriumitele üsna hästi ning saab ka heledamas toas pildi näitamisega hakkama. Et seade on mõeldudki kontorikasutuseks, kannatab samas pildi kontrastsus.

Sarnane toode, Toshiba et20, mida testisin mõni kuu tagasi, töötab küll sarnase tehnoloogiaga, kuid jääb DMS 710-le alla just lahutusvõimelt ning sobib seega pigem meelelahutuseks. Samuti on Toshiba projektoril eesmärgipäraselt parem kontrastsus.

Muidugi ei maksa 3Mi projektorilt oodata head helikvaliteeti, isegi kui seadmel on koguni 5.1 kõlarid. Vaikselt telekat vaadates on seadme heli arvestatav, kuid kui soovite filmist elamust saada, on oluline võimas ning külluslik heli. Seda see seade pakkuda ei suuda.

Kui projektori heli valjuks keerata, jääb mulje, nagu sõidaks Moskvitšiga 130 km/h - kogu aeg on tunne, et järgmiseks tõuseb masin õhku või lendab juppideks. Ka Toshiba et20 ei ole heli koha pealt sugugi parem, kuigi pakub samuti 5.1 heli.

Projektori disain on 3Mi versioonil tagasihoidlikum kui Toshiba omal. Hall toon on tootja sõnul valitud selleks, et seade sobiks paremini kontorisse. Esmapilgul tekitas seadme väljanägemine külastanud sõbral aga küsimuse, et miks ma tolmuimejaga mängin, kui me filmi tahame vaatama hakata.

Kahjuks on projektori disainis selline viga, et ainuüksi toitejuhtme lisamiseks tuleb eemaldada suur esipaneel ning seejärel rikub projektori väljanägemist üsna tõsiselt terve rida sisendeid ja väljundeid.

Küljelt oleks juhtmeid ilmselt raske ühendada, kuna seal paiknevad kõlarid. Pealegi kippus proovimise ajal seadmelt eemaldatud paneel maha ununema, kui seadet oli vaja mujale viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing