6. juuni 2007 kell 14:40

Reinsalu: müüsin Muuga sadama kinnistu iirlastele

Margus Reinsalu sõnul müüs ta suure kinnistu Muuga sadama ääres iirlastele.

Ostja nime ja hinda ettevõte poolte kokkuleppel ei avaldata. Reinsalu ütles vaid, et ostjad olid iirlased. Ettevõtja sõnul asutavad välisinvestorid kinnistule tõenäoliselt tööstus-logistikapargi.

Reinsalu ei osanud veel ka öelda, kuhu ta müügist saadud raha edasi investeerib. "Kiiret ju pole. Praegu mu välismaa projektid Marokos ja Brasiilias toimivad," ütles ta.

Viimati otsis kinnisvaraaraärimees uusi projekte Indias ja Araabia Ühendemiraatides. "Üht-teist jäi silma seal," ütles Reinsalu, märkides, et midagi konkreetset veel plaanis ei ole.

Muuga sadama läheduses asuva ligi 80 hektari suuruse kinnistu detailplaneering on hetkel koostamisel. KC Grupi algatatud detailplaneeringu eesmärk on maa sihtotstarbe muutmine tootmismaaks, samuti transpordilahenduse väljatöötamine ja kinnistu jagamine väiksemateks kinnistuteks.

Detailplaneeringu algatamisele eelnes ligi kuus aastat kestnud kohtuvaidlus, mis lõppes KC Grupi jaoks positiivselt ning millega kohtuvaidluse algataja loobus kõikidest kaebustest. Kinnistut käsitlevates kohtuasjades on menetlused lõpetatud ja kinnistu on vaba kohtuasjadega seotud keelumärgetest.

Põhjaranna tee 19 kinnistu asub Muuga sadama vahetus läheduses sadamasse viivate raudteeharude vahel.

KC Grupi peamised tegevussuunad on kinnisvaraarendus ja -haldus ning investeeringud.

Hetkel kuum