Saada tulevane juht piiri taha kogemusi saama

Annela Laaneots 26. november 2007, 00:00

"Otsustasime sel aastal ühineda Coca-Cola HBC gruppi kuuluvate ettevõtete seas korraldatava rahvusvahelise praktikaprogrammiga. Kuna tegutseme 28 riigis, on meil võimalus saata oma lootustandvaid tulevasi juhte välismaale, omandama kogemusi, mida nad saavad meie ettevõttes tulevikus rakendada," ütleb Coca-Cola HBC Baltikumi värbamise alljuht Kristina Müür.

Septembris alguse saanud rahvusvahelises praktikaprogrammis, mis vältab viis kuud, vahetavad Coca-Cola HBC ettevõtted omavahel tudengeid eesmärgiga pakkuda neile võimalust tutvuda ettevõttesiseste protsessidega ning teha oma õpitud valdkonnaga seotud projektipõhine uurimistöö.

Programmi raames liitusid septembrikuus ka Coca-Cola HBC Eesti meeskonnaga kaks tudengit: Zlata Vaskova Tšehhist ja Monika Szukics Ungarist, kes asusid tööle tootmisosakonnas.

Coca-Cola HBC Eesti lootustandvad noored töötajad tootmisosakonnast, ühtlasi tudengistaatuses Jevgeni Rudkovski ja Indrek Erm siirdusid oktoobri lõpus praktikale Slovakkiasse.

Tallinna Tehnikaülikoolis logistikat õppiv Indrek on töötanud Coca-Cola HBC Eesti ASis ligi kaks aastat tootmisoperaatorina ning Tallinna Tehnikakõrgkoolis mehhatroonikat õppiv Jevgeni on töötanud samal ametikohal üle kahe aasta. Indreku ja Jevgeni programmi kaasamise peamine eesmärk on toetada nende arengut tootmise meistri ametikohale jõudmisel.

Programmis osalevatel praktikantidel on igal oma projekt, mis tuleneb nende õpitud erialast ja samuti tulevastest karjäärisoovidest.

Peale juhendajate on projekti kaasatud eri funktsioonide töötajaid, kelle roll on pakkuda praktikantidele tuge oma töövaldkonnast lähtuvalt, kuna praktikaprojektid hõlmavad mitme osakonna tööga seotud tegevusi.

"Usume, et parimad töötajad tuleb ettevõttele ise kasvatada ja rahvusvaheline praktikaprogramm on üks noortele lootustandvatele töötajatele mõeldud võimalus," arvab Kristina Müür.

"Olime valmis investeerima meie oma töötajate aega ja ettevõtte ressursse omakorda teistest maadest pärit praktikantide vastuvõtmiseks ja nende juhendamiseks. Zlatalt ja Monikalt õpivad ühtlasi ka meie töötajad," lisab Müür.

Jõudsin Coca-Cola HBC Eesti ASi ja rahvusvahelisse praktikaprogrammi, kui Coca-Cola kutsus minu kodumaal Ungaris ülikooli karjääriajalehe kaudu programmiga ühinema.

Kandideerisin ja mõne kuu pärast, pärast intervjuude ja katsete läbimist, osutusin valituks.

Enne Eestisse tulekut tegin Coca-Cola Ungaris läbi kahe kuu pikkuse praktika, kus sain üldise ülevaate ettevõttest ning ettevõtte ühest põhitegevusest, müügist.

Kuna õpin Corvinuse ülikoolis Budapestis keskkonnamajandust, tegelen siin, Baltimaades, jäätmekäitlusprojektiga. Minu projekti fookuses on plasti-, puidu- ja jäätmemajandus - analüüsin raporteid ja arvutan välja nende materjalide, samuti prahi kulu tootmisprotsessis. Tegelen ka nende materjalide sorteerimissüsteemiga.

Hästi hea on programmi juures see, et puutun kokku eri osakondadega ja saan nii hea ülevaate ka teiste osakondade tööst.

Peale erialase õpingu on minu jaoks tähtis kokkupuude kodumaast erineva kultuuriga: see teeb ju alati inimese rikkamaks.

Kandideerisin programmi, kuna Coca-Cola on hea nime ja väärtustega rahvusvaheline ettevõte ning ma tahtsin sellest rohkem teada saada.

Mul on juba ka eelnevaid töökogemusi erinevatest ettevõtetest, nii ärivaldkonnast kui ka mittetulundussektorist. Tahtsin lähemalt näha, kuidas rahvusvaheline ettevõte toimib, näha töökeskkonda ja saada osa töökultuurist. Info programmi kohta jõudis minuni rahvusvahelise tudengiorganisatsiooni AIESEC kaudu, mille liige ma Tšehhis olen. Pärast kolmeastmelist valikuprotsessi osutusin valituks.

Tegelen siin, Baltimaades, tootmisosakonna ja laotöötajate sisseelamis- ja tööalase juhendamise süsteemi edasiarendusega.

Rahvusvaheline praktikaprogramm on tähtis mulle nii isiklikust kui ka tööalasest arengust lähtuvalt. Saan rohkem teada ärikultuurist, õpin tundma uut töökeskkonda ja inimesi. Samas, isegi olles praegu kodust kaugel, kuulun ikkagi ühtsesse Coca-Cola HBC süsteemi. Olen õppinud, kuidas suuri projekte juhitakse ja kui tihedalt need üksteisega seotud on.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing