Äri riigist väljaviimise vastu tohib streikida

Mariliis Pinn 12. detsember 2007, 00:00

Euroopa Kohus otsustas, et ametiühingud võivad streikida selle vastu, kui ettevõtte plaanib lahkuda kalli tööjõuga riigist ja viib oma tegevuse riiki, mille palgatase on madalam. Streikimine on lubatud seni, kuni tegevus ei välju mõistuse piirest ega ole ebaloomulik.

Kohtus olid vastakuti eurooplaste õigused ajada oma äri ükskõik millises 27 Euroopa Liidu riigis ja ametiühingute õigus streikida ja kaitsta oma liikmete tööd ja palka.

"Oleme äärmiselt rahul saadud tulemusega," ütles Viking Line Eesti tegevjuht Inno Borodenko. Otsus toetab neid põhimõtteid, millest Viking Line rääkis Londoni apellatsioonikohus, et streigitegevus, mille eesmärk on takistada laeva uuesti registreerimist teise ELi liikmesmaa registrisse, takistab investeerimisvabadust ELi sees ja võib kõne alla tulla üksnes juhul, kui kõiki teisi piiravaid võimalusi on juba kasutatud. Rosella puhul ei saa streigiõigust lugeda põhjendatuks, kuna ametiühingud kohustasid Viking Line'i laevatöötajaid mitte vallandama.

Soome ja Rootsi ametiühingud testivad ELi sotsiaalpoliitika piire, piirates firmade õigusi liikuda ükskõik kuhu 27 ELi riigis vastandades nende õigustega streikida.

"Liikumisvabadust võib mingil määral piirata, kuni seda õigustab sotsiaalpoliitika ja see on mõistuse piires," ütles advokaat Miguel Poiares Maduro Viking Line'i juhtumit kommenteerides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing