Leiti vähi- ja aidsivaktsiinide mittetoimimise põhjus

07. jaanuar 2008, 12:04

USA ja Suurbritanna teadlased on leidnud
väidetava põhjuse kurvale tõsiasjale, miks aidsi- ja paljud vähivaktsiinid ei
tööta.

Enam kui kümme aastat kestnud uuringute tagajärjel selgitasid Missouri ülikooli dotsent Gary Clark ja Londoni Kuningiku Kolledži uurija Anne Hell välja, et nii HIV, agressiivse vähi rakud ja mitmed parasiidid sisaldavad samu süsivesikute järjestusi nagu inimese spermide poolt toodetud valgud, kirjutas Eesti Geenikeskus Fierce Biotechi vahendusel.

Clarki sõnul on tegemist meie tõelise Achilleuse kõõlusega, kuna inimese immuunsüsteem on loodud säästma sperme, munarakke ja veel sündimata lapsi igasuguste immuunreaktsioonide eest. Samas on ka mitmed patogeenid ja vähirakud leidnud võimaluse enda integreerimiseks inimese kaitsesüsteemiga, mis paradoksaalsel kombel kaitseb neid meie immuunreaktsiooni eest.

Kindlad süsivesikute ahelad – niinimetatud Lewise järjestused – kaitsevad immuunreaktsioonide eest nii naisesse viidud sperme kui ka emakas kasvavat sündimata last. Inimorganismi immuunrektsiooni vältida suutvad HIV, agressiivsed vähkkasvajad ja mitmed parasiidid sisaldavad ühise joonena samuti süsivesikute Lewise järjestusi. Immuunrektsiooni mahasurumine nende järjestuste poolt ongi teadlaste väitel põhjuseks, miks paljud vaktsiinid on osutunud ebaefektiivseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2008, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing