Pronksiöö kordumist pärssiv eelnõu kompab isikuvabaduste piire

Agnes Ojala 08. jaanuar 2008, 08:05

Politseile laialdaste lisaõiguste andmise
plaan tekitab kõhklusi, et julgeoleku tagamise sildi all võivad korrakaitsjad
laskuda võimuliialdustesse, kirjutas Postimees.

„Minus tekitab hirmu ülisuur diskretsiooni-õigus – politsei saab öelda, milline rahvakogunemine on õige ja milline mitte. Iga konstaabel Kõps võib otsustada viibimiskeelu üle,“ kritiseeris riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Ain Seppik.

Kunagine siseminister tunnistas samas, et teatud olukordades on erivahendid vajalikud. Kahtluse alla seadis ta aga plastkäerauad, mis võivad põhjustada gangreeni ning on inimestele ohtlikud.

Teatud riske nägi „Pihli paketis“ ka advokatuuri juhatuse esimees Aivar Pilv, kelle väitel tuleb seadusesse kirjutada täpsed ja selged regulatsioonid, et neid ei saaks mitmeti tõlgendada.

Eelnõu tahab muu hulgas tuua politsei varustusse jalarauad, elektrišokirelvad ja sidumisvahendid – rihmad, nöörid, kaablivitsad. Avaliku korra kaitsmise huvides saab politsei voli isikuid ajuti kinni pidada või keelata neil kuni 12 tunniks teatud kohtades viibimise. Avalikust koosolekust osavõtjal on keelatud nägu varjavat eset või vahendit kasutada või selleks spetsiaalselt kohandatud eset või vahendit vallata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2008, 14:52
Otsi:

Ava täpsem otsing