Norma aktsionäride read on muutunud

Virge Lahe 10. jaanuar 2008, 00:00

"Väljusime Normast, sest praeguse hinnatasemete juures leiame Ida-Euroopast veel suurema potentsiaaliga ettevõtteid," põhjendas Hansa Ida-Euroopa Aktsiafondi juht Enn Metsar oma positsioonidest loobumist Normas.

"Me näeme, et 2008. aasta algus pakub suurepäraseid võimalusi investeerida kiiresti kasvavatesse ettevõtetesse üle kogu Ida-Euroopa. USA majandusega seotud hirmud on suuresti põhjendamatult alla viinud ka Ida-Euroopa aktsiate hinnataseme."

"Vaadates Norma aktsiaraamatut, ei oma just paljud aktsionärid nii suurtes kogustes ettevõtte aktsiaid," rääkis viimaste päevade suuremahuliste aktsiatehingute kohta LHV analüütik Henri Adams.

Ta märkis, et 9. jaanuari seisuga on üle 100 000 aktsia omanikke vaid 14, kelle seas emaettevõte Autoliv, mitu fondi ning finantsasutuste klientide koondkontod.

"Ühesõnaga on aktsiapakke vahetanud suurinvestorid. Põhjuseid võib olla siin mitmeid: fondide likviidsuse vajadus, kasumi väljavõtmine, erinevad visioonid ettevõtte tulevikust," pakkus Adams võimalusi.

Eilse õhtu seisuga on 2008. aastal aktsiaid vahetanud kuus protsenti omanikest, mis teeb 781 408 aktsiat.

"Kes ja mis põhjustel tegi viimaste päevade suuremad tehingud, ei saa kahjuks vastata, sest tegemist on siiski kliendi saladusega. Esmaspäevaks peaks see kajastuma aktsionäride nimekirjas," oli Hansabank Marketsi analüütik Risto Hunt napisõnaline.

Rohkem kui viit protsenti aktsiaid omavate aktsionäride seas olevad Trigoni fondid ei ole fondijuhi Mehis Raua sõnul oma positsioonidest loobunud ja on jätkuvalt pikaajalised investorid.

Gild Bankersi partner Tõnno Vähk ei soovinud ASi Gild Arbitrage viimase aja tehinguid lähemalt kommenteerida, mainides vaid nii palju, et ootavad aktsia hinna tõusu. Alates eelmise aasta novembri keskpaigast on investeerimispank juurde soetanud enam kui 145 000 aktsiat. Eilne seis aktsiaraamatus oli 306 325 aktsiat.

Norma juhatuse esimeest Peep Siimonit ei õnnestunud tabada, et küsida, mida arvab aktsiatehingutest juhatus.

Norma juhatuse liige Ülle Jõgi ei olnud nõus teemat kommenteerima, öeldes, et kuni neljanda kvartali aruannete avalikustamiseni ei saa nad ettevõtte tegevust kommenteerida.

Adams märgib, et loeb suurte aktsiapakkide omaniku vahetumist pigem positiivseks. "Kuna Norma ei ole just eriti likviidne ettevõte, näitab suurte pakkide omanikuvahetus, et leidub huvilisi kas olemasolevate või uute investorite näol, kes peavad praegusi hinnatasemeid atraktiivseks," ütles ta.

Samas ütles Hunt, et kuna pole teada, kes ja mis põhjusel ostis-müüs, ei saa ka spekuleerida tehingute mõju üle.

Viimase analüüsi kohaselt on Hansabank Marketsi aktsiasoovituseks "osta" ning hinnasihiks 6,3 eurot (98 krooni).

Viimases LHV analüüsis Norma kohta tõsteti soovitus "neutraalse" pealt "akumuleeri" peale.

Kuressaare abilinnapea ja 8500 aktsia omanik Kalle Koov ütles, et märkis Norma aktsiaid avaliku emissiooni käigus ning on kõigi nende aastate kestel aktsiaid hoidnud.

"On olnud väga hea dividendide maksja. Aktsia dividenditootlus ja minu vähene aktiivsus kauplemisel on olnud põhjusteks, miks ma praegu ei ole ka konkreetsemaid Normat puudutavaid tulevikuotsuseid teinud," rääkis väikeaktsionär.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing