Siim Kallase Brüsseli-karjäär võib lõppeda

Mariliis Pinn 10. jaanuar 2008, 09:03

Üks Eesti edukamaid poliitikuid, Euroopa
Komisjoni asepresident Siim Kallas kõhkleb, kas jätkata pooleteise aasta pärast
samal kohal või mitte.

Komisjonis Eestit esindav Siim Kallas tõdeb intervjuus tänase Postimehe arvamusküljel, et tema jätkamisest on veel vara rääkida, sest tal puudub kindel seisukoht. "Mõnikord mõtlen, et võiks jätkata, mõnikord, et oleks tore Eestisse tagasi tulla, sest Eestis on päris hea elada," ütles Kallas ja tunnistas samas, et Eestist tulevad nutu-ja-hala-artiklid panevad teda teinekord siinses heas elus kahtlema.

Kallas oli kindel, et tegevuseta ta Eestis kindlasti ei jääks, kuid mingitele võimalikele ametikohtadele ta enda sõnul ei mõtle.

Praeguse Euroopa Komisjoni töö lõpeb 2009. aastal, aga komisjon, kus igast liikmesriigist on üks esindaja, jätkab veel 2014. aastani.

Asi ei sõltu aga ainult Kallase enda soovidest. Enne Brüsseli otsustusmehhanisme on pall siinsete liidrite, eeskätt peaminister Andrus Ansipi kätes. Eesti tulevase esindaja määramine Euroopa Komisjoni sõltub suuresti sellest, kas ja kuidas suudavad Ansip ning Isamaa ja Res Publica Liidu juht Mart Laar omavahel kokku leppida.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal pidas ükskõik milliste nimede nimetamist spekulatsiooniks ning tõdes, et nimede selgumiseks tuleb ikka järgmisel aastal toimuvad europarlamendi valimised ära oodata.

Ta viitas ka, et Eestis võidakse ju volinik valitsuses kokku leppida, kuid kõik sõltub siiski sellest, kas tulevane komisjoni president Eesti kandidaadi kinnitab. Kallas on oma ametiaja jooksul korduvalt märkinud, et koostöö praeguse presidendi José Manuel Barrosoga on olnud hea ning Barroso võib tõenäoliselt samal kohal jätkata ka pärast 2009. aasta valimisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. January 2008, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing