Mullu avastatud HIV-juhtumitest pooled olid pärit Ida-Virumaalt

Agnes Ojala 21. jaanuar 2008, 09:07

Eelmise aasta jooksul avastati Eestis 633
uut HIV-positiivset, neist 313 registreeriti Ida-Virumaal.

Nakatunute arv Ida-Virus on küll veidi väiksem kui 2006. aastal, kuid täheldatav on uus suund: HIV on kandunud narkomaanide seast heal järjel olevatesse elanikkonnakihtidesse, kusjuures nakatunud muutuvad üha vanemaks, kirjutas Põhjarannik.

Mullu diagnoositi HIV-nakkus kolmeteistkümnel 50-69aastasel inimesel.

"Üks 69aastane mees ei suutnud mõista, mil moel ta viiruse sai. Kuid enamik neist, kes pole veel 70aastaseks saanud, on HIVi saanud sugulisel teel," ütles Ida-Viru keskhaigla nakkusosakonna juhataja Jelena Schmidt. Arsti sõnul on just see kategooria inimesi ohu ees kõige kaitsetum, sest üle kolmekümneste põlvkond on HIVist väga halvasti informeeritud, samas on nad ülimalt kindlad, et neid see probleem ei puuduta.

Mullu oli neist, kel Ida-Virumaal HIV avastati, 97 inimest just vanuses 30-49 aastat. Peamiselt nakatutakse just sugulisel teel.

Virumaa tervisekaitsetalituse juhtivspetsialist epidemioloogia alal Svetlana Lissitsina lisas, et üha rohkem on HIV hakanud aidsiks üle minema. "Kui võtta seda suhtarvult 100 000 inimese kohta, siis Ida-Virumaa edestab selles osas suurelt nii Tallinna kui ka Eestit tervikuna, aga ka naaberriike Lätit ja Venemaad."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2008, 09:07
Otsi:

Ava täpsem otsing