Nordea panga soovitused laenude kustutamiseks

25. jaanuar 2008, 15:34

Viimasel ajal räägitakse üha rohkem
vajadusest säästa. Sestap küsis aripaev.ee Nordea pangalt, kuidas nad soovitavad
lõpetada võlgu elamist, sh eluasemelaenu tagasi maksta.

Nordea panga krediidijuht Ivar Kallast tunnistas, et sellist eluasemelaenu, mis võimaldab kliendil ennetähtaegselt iga kuu erinevas summas laenu tagastada Nordea ei paku. Laenu tagasimaksegraafik pannakse paika lepingu sõlmimisel. Graafikut saab küll muuta, aga see maksab praegu 1000 krooni iga korra eest.

"Pigem on mõistlik laenu võtmise eel läbi arutada, milline on perele kõige optimaalsem tagasimaksegraafik," kommenteeris Kallast ja lisas, "kui tegemist on 30 aasta pikkuse eluasemelaenuga, võib kahtlemata ette tulla vajadust maksetingimusi kohandada, kuid seda ei tohiks olla väga tihti."

Vaba tagasimaksega laenuks pakub Nordea kahte võimalust. Reservlaen on paindlik laen kinnisvara tagatisel. Pank ei määra seejuures laenu kasutamise viisi ega tagasimaksegraafikut. Reservlaenu võib kasutada ka eluaseme ostmiseks. Põhimõtteliselt ühendab reservlaen hüpoteeklaenu ning arvelduskonto häid tingimusi. Intressi peab maksma ainult kasutuses oleva summa pealt.

Reservlaenu intress jääb vahemikku 6,25-9,25% ning maksimumsumma ulatub miljoni kroonini. Põhimõtteliselt saab eluasemelaenu reservlaenuks ümber vormistada, kui see on kliendile parim ja sobivaim variant. Sagedamini võib aga ette tulla olukorda, kus kliendihaldur soovitab laenajal eluasemelaenu reservlaenuks ümbervormistamise asemel võtta maksepuhkust.

Teine Nordeas pakutav alternatiiv laenu vabaks tagasimakseks on arvelduskrediit. Võrreldes eluasemelaenuga saab seda võtta aga vaid kuue kuu netopalga ulatuses ning aastaintress kasutatud laenusumma eest on kõrgem kui eluasemelaenul.

Igapäevastest kulutustest ülejäävate summade kogumiseks soovitas Kallast kasutada kogumishoiust. Kogumishoiuselt makstav aastaintress jääb samas alla tähtajalise hoiuse intressile. Hoiuarvele tekkinud suuremast summast tasub Nordeas eluasemelaenu kustutada aga alles siis, kui sellest teenitav tulu ületab lepingu muutmise kulusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. January 2008, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing