Kaido Saar • 29 jaanuar 2008

Ka ettevõte võib vajada kiirlaenu

Tavaliselt lahendavad ettevõtted arengut pidurdavaid rahavoogude probleeme laenu võttes. Nüüd on võimalik teha seda loetud tundide jooksul?

Kui universaalpangad pakuvad oma klientidele täisteenust igapäevastest arveldamistest kuni pikaajaliste laenudeni, siis spetsialiseerunud pangad keskenduvad kindlale teenusteringile.

Spetsialiseerunud pankade laenutooted on universaalpankade sarnastest toodetest tavaliselt veidi kallimad, seetõttu ei soovitata neid pikaajaliste kohustuste ja suuremate laenusummade puhul. Küll aga võib kiire laen olla esimeseks päästerõngaks ning hiljem aitab sildfinantseerimine - ettevõte saab laenu refinantseerida oma põhipangast laenu taotledes.

Eestis tegutseb praegu vaid üks laenu andmisele spetsialiseerunud pank - Balti Investeeringute Grupi Pank (BIG). Ettevõtluslaen on tavaliselt kinnisvara tagatisel ja mõeldud juriidilistele isikutele tegevuse arendamiseks ja laiendamiseks. Laenusumma suurus on alates 10 000 kroonist ja tagasimaksmise tähtaeg ühest kuust 20 aastani.

Krediidiliin lubab juriidilisest isikust kliendil saada igal ajal laenu krediidilimiidi ulatuses. Tegemist on arvelduskrediidi tüüpi laenuga, mis on vaba tagasimaksega. Iga kuu kindlaksmääratud ajal tuleb tasuda intressi ja kohustistasu, laenu põhiosa aga tagastatakse kliendi soovile ja võimalustele vastavalt. Laenu põhiosa võib täies ulatuses tagastada alles lepingu lõpptähtajal. Kui lepingu perioodi lõpuks ei õnnestu limiiti täies ulatuses taastada, võimaldab pank kliendi soovil ka perioodi pikendamist.

Ettevõtetele suunatud laenude kasutamise otstarve ei ole piiratud, laenu võib kasutada nii ootamatute väljaminekute katmiseks kui ka ettevõtte tegevuse laiendamiseks. Laenude intressimäär algab 15,5% aastas.

Hetkel kuum