Enterprise Europe'i võrgustik aitab ettevõtteid välisturule

31. jaanuar 2008, 18:12

Euroopa Komisjonis väikeste ja keskmise
suurusega ettevõtete käekäigu eest hoolitsev Maive Rute tutvustas täna Euroopa
Komisjoni Enterprise Europe'i võrgustikku, mis loob Euroopa ettevõtete vahel
kontake.

Rute rääkis loodavast võrgustikust, et see peaks olema Eesti ettevõtetele toeks ja abiks. „Toetus ja nõuanne on ettevõtetele käeulatuses. Loome võrgustiku, mis on füüsiliselt olemas,“ lisas ta.

Rute loetles loodava võrgustiku funktsioone ning näiteid, millist kasu saavad sellest Eesti ettevõtted: võimalus tulla Euroopa turgudele; innovatsiooni toetamine, tehnoloogia siirde toetamine; Euroopa Komisjon soovib võrgustikku kasutada otsese tagasiside saamiseks, näiteks seaduste muutmisel; Euroopa programmide tutvustamine, võrgustiku liikmete koolitamine.

Ühtlasi märkis ta, et võrgustiku tegevus ei kattu EASiga, pigem toetab seda. „Võrgustik on Euroopa suureim ja kõige laiemale ulatuv,“ tutvustas Rute. „Veel on võrgustik meie jaoks oluline ja oleme lootusrikkad, et väikeettevõtlus ja innovatsiooni teemad käivad koos – kokkupuude peaks olema parem. Üheskoos toimimiseks on infovoog parem.“

Igas regioonis luuakse sidemed selle regiooni kõige olulisemate esindajate ja organisatsioonidega. „Eestis on selleks EAS ja teised organisatsioonid, kes rakendavad meetmeid ettevõtete huvides. Võrgustiku teenuste pakett on muljetavaldav, võrgustik ise koosneb konsortsiumidest,“ rääkis ta.

Võrgustiku iga regiooni kohta on moodustatud konsortsium ning sel on kokku üle 500 liikme erinevate organisatsioonide ja agentuuride näol. Võrgustiku heaks töötab umbes 4000 inimest.

„Uus võrgustik katab Euroopat paremini kui kaks eelmist kokku. Võrgustik laieneb EList väljapoole,“ ütles Rute. Koostööd jätkab näiteks Venemaa, liituvad ka Norra ja Island, kuid võrgustiku põhifookus on Euroopa Liidul ja Euroopa riikidel.

Rute rääkis ka ootustest uuele võrgustikule. „Aruande kohutus pole enam nii sage. Eesmärgid on märksa mõõdetavamad.“ Ta lisas, et see pole ühesuunaline tänav. „Tahaks suurendada kommuniaktsioon Brüsseli ja Eesti vahel, ettevõtete initsiatiiv on teretulnud. Ootame läbipõimunud võrgustikku, mitte hierarhilist süsteemi,“ märkis Rute.

Euroopa Komisjon näeb võrgustiku vajadust info saamisel ja selle tagasiside funktsioonis. Rute rõhutas, „loodan, et võrgustik hakkab silma paistma seaduste väljatöötamise ajal. Laias laastus eeldame võrgustikult, et meil on informatsiooni ja nõu anda ettevõtetele.“

Kogu konsortsiumi eelarveks on 2008 – 2010. aastal 272 195 eurot aastas.
Komisjoni toetus sellest on 60%, partnerite kaasfinantseering 25%, EAS kaasfinantseering 15% (40 829 eurot aastas).

6-7. veebruaril toimub Brüsselis võrgustiku avakonverents.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. July 2008, 16:55
Otsi:

Ava täpsem otsing