Rendžu õpetab analüüsima

Tiina Kilkson 01. veebruar 2008, 00:00

Rendžu juurde suunasid noormehe aastate eest vanemad, kes ta käekõrval huviringi viisid. Seitsmeselt mänguga tutvust teinud Tunnetile hakkas asi sedavõrd meeldima, et ta alustas 1995. aastast aktiivselt treeninguid, mis ta kiirelt üle-eestilistele võistlustele viisid.

Tunneti sõnul on rendžu pärit Jaapanist, ent sel on ohtralt austajaid ka Hiinas. Seal tegeleb rendžuga miljoneid harrastajaid, kuid üldiselt on tegemist maailmas vähetuntud alaga.

Samas on noormehe sõnul tähelepanuväärne, et eestlaste tase ei jää mitte alla venelaste, jaapanlaste ja hiinlaste tasemele.

"Rendžu on arendav mõttemäng, mis õpetab igapäevaeluski ettetulevaid situatsioone analüüsima," selgitas 2002. aastal noorte klassis ja 2003. aastal täiskasvanute klassis maailmameistriks pärjatud noormees.

Mängu põhimõte on lihtne - väljakul on vaja saada viis nuppu ritta. Mängu võitmiseks on kindlasti olulised oskused ja vilumus, ent oma osa on paljuski ka õnnel ja juhusel.

Mängu harjutab Tunnet enamasti kaks korda nädalas, enne võistlusi aga iga päev.

"Mind köidavad mängu juures selle ilusad kombinatsioonid. Huvitav on ka käike analüüsida ja uusi lahendusi leida," sõnas noormees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing