Lepik: Pärsia lahe piirkonnas on hinnad juba kõrgel

18. veebruar 2008, 12:53

Tarkinvestor.ee omanik Kristjan Lepik
ütles, et LHV polnud kahjuks esimene, kes avastas Pärsia lahe piirkonna ja
seetõttu on seal täna hinnad küllaltki kõrged.

„Sellest on juba mõnda aega räägitud. Praegu on hinnad juba kõrgeks läinud,“ kommenteeris Lepik, kes siiski tõdes, et Pärsia lahe ümbrus on väga huvitav piirkond, kuhu kõik suured naftarahad kokku voolavad.

Ka tõi Lepik välja turul opereerimist mõjutavad kultuurilised erinevused ja ütles, et Eesti ärimehel ei ole seal lihtne.

„Loomulikult,“ vastab Lepik aripaev.ee küsimusele investorite vajadusest viibida ise investeeritavad riigis kohal. „Eks aeg näitab,“ lisas Lepik tulevikuväljavaadete kohta antud piirkonnas.

Eesti kütuseärimehed Lepiku sõnul Pärsia lahe piirkonnas investeerimisest suurt abi ei saa. „Ei näe eeliseid. Nad on ise seal nafrabojaarid koos kõik,“ ütles tarkinvestor.ee omanik, kes ei arva, et sealsed naftaärimehed Eesti kütuseärimehi väga ootakski. Ta lisas, et kui nafta hind on 100 dollarit barreli eest siis on olukord hea, aga nii kui see kukub 50-ne peale siis ei ole väljavaated just kiita.

Rain Lõhmus soovitas LHV Finantsportaalis avaldatud artiklis investoritel oma vaba raha paigutada 10-35% ulatuses Pärsia lahe piirkonda, kus järgnevatel aastatel on oodata korralikku majanduskasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2008, 13:27
Otsi:

Ava täpsem otsing