LHV kinnitas täna investoritele Pärsia lahe atraktiivsust

Annika Matson 19. veebruar 2008, 16:40

LHV Pärsia Lahe Fondi juht Oliver Ait
kinnitas täna investoritele esinedes, et Pärsia lahe piirkonna ettevõtted on
kasvupotentsiaali arvestades soodsad.

Täna investoritele esinedes lükkas Ait ümber ajalehes “Äripäev” ilmunud Kristjan Lepiku väite nagu oleks Pärsia Lahe piirkonda investeerimine oma hinnataseme poolest liialt kõrge.

"Turgude võrdlemiseks kasutatakse maailmas MSCI indekseid, mille arenevate turgude keskmine hinna ja kasumi suhe (P/E) on 15. See on võrdväärne suurusjärk Pärsia lahe piirkonna omadega. Näiteks sarnase kasvupotentsiaaliga India turgude hinnatase on Pärsia piirkonna omast neljandiku võrra kallim. Võrreldes 2005. aastaga on Katari suurimate ettevõtete P/E tase konstantselt langenud, mis tähendab seda, et tegelikult on ettevõtete atraktiivsus investorile kasvanud. Näinud kohapeal mitmeid edukaid ettevõtteid, usume ka edasisse kasumite kasvu“, ütles Ait.

“Ka väide, et me kuhugi hiljaks oleme jäänud ei saa vastata tõele. Me oleme esimene ja ainukene Euroopa Liidu nõuetele vastav aktsiafond, mis investeerib ainult Pärsia Lahe äärsetesse GCC liikmesriikidesse. Teist analoogset pole kogu Euroopas. Kuna selle piirkonna ettevõtted on alles viimaste aastate jooksul ennast väliskapitalile avanud ja paljudesse neist investeerimine on oluliste piirangutega, siis ei oleks varasem ulatuslik sisenemine olnudki kuidagi võimalik”, lisas Ait.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2008, 12:41
Otsi:

Ava täpsem otsing