Riik jagab EASi kaudu 1,5 miljardit krooni

25. veebruar 2008, 16:28

Majandusminister Juhan Parts allkirjastas
eelmisel nädalal lepingud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS), millega
riik suunab aastal 2008 ettevõtlusesse, innovatsiooni ja turismi ligi 1,5
miljardit krooni.

Haldus- ja riigieelarvelise eraldise lepingud annavad EASile volituse Euroopa Struktuurifondide uue eelarveperioodi raha kasutamiseks ja toetusmeetmete avamiseks, teatas ministeerium. Riigieelarvelise eraldise lepinguga eraldas ministeerium EASile selleks aastaks kokku 915 miljonit krooni, millest Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendid moodustavad 659,5 miljonit krooni ja Eesti riigi vahendid 255,5 miljonit krooni.

Lisaks anti lepinguga EASile volitus planeerida sellel aastal tegevusi ja kiita heaks projektitaotlusi mahus kuni 585 miljonit krooni Eestile perioodiks 2007-2013 ette nähtud struktuurifondide vahenditest. Seega suunab ministeerium EASi kaudu ettevõtluse, innovatsiooni ja turismi arendamiseks kokku kuni 1,5 miljardit krooni. Lisaks allkirjastas minister EASiga halduslepingud struktuurifondide rakendamiseks ja programmide läbiviimiseks, millega sai EAS õigusliku aluse Euroopa Liidu fondide raha kasutamiseks.

Samasuguse lepingute paketi sõlmis MKM jaanuarikuus ka sihtasutusega KredEx. Riigieelarvelise eraldise lepinguga eraldas ministeerium Kredexile kokku ligi 129,6 miljonit krooni, millest Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu fondi vahendid moodustavad 127,2 miljonit ja Eesti riigi vahendid 2,4 miljonit krooni. Raha suunati stardi- ja mikrolaenu käendusprogrammi ning ettevõtluslaenude riiklike tagatiste ja kapitalilaenu programmi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2008, 17:30
Otsi:

Ava täpsem otsing