Põllumaa omanik saab metsa istutamise eest toetust

12. märts 2008, 10:17

Kuu lõpuni saab põllumajandusmaa
omanik, kes võttis endale kaks või kolm aastat tagasi kohustuse põllumaale mets
istutada, taotleda PRIAst toetust.

PRIA teatas, et hooldustoetus on 1205 krooni hektari kohta, täiendamistoetus 2003 kr/ha.

Noore metsakultuuri hoolduseks loetakse rohimist, niitmist, multšimist, mulla kobestamist, taimekrae paigutamist taime ümber ja põllule piirdeaia rajamist. Toetuse saamiseks piisab ühest nimetatud tegevusest taotlusaastal, kui aga metsastatud põllumaa ümber on pärast metsakultuuri rajamise toetuse saamist rajatud piirdeaed, siis võib taotluse esitada ka järgnevatel aastatel ilma, et peaks lisaks tegema veel mõnd hooldustegevust.

Hooldus peab kogu metsastamistoetuse algul deklareeritud põllu ulatuses olema tehtud 1. oktoobriks ja olema visuaalselt kontrollitav kuni 1. novembrini.

Metsakultuuri täiendamistoetust makstakse hukkunud taimede asendamiseks siis, kui hukkunud taimede osakaal noorte puutaimede seas on vähemalt 25%. Ühel hektaril peab ühtlaste vahedega kasvama vähemalt 2000 taime.

Uued taimed tuleb soetada isikult, kel on kultiveerimismaterjali tootmiseks Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuse väljastatud tegevusluba.
Taotlusi võetakse vastu PRIA piirkondlikes büroodes ning sealt võib küsida taotluste jaoks põldude loetelu ettetrükki (põllumassiivi numbritega), mille kohta on võimalik metsastamistoetusi taotleda. Lisainfot ja taotluse vorme saab PRIA piirkondlikest büroodest ja kodulehelt www.pria.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. March 2008, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing