Ärilause: me ikkagi ei ole päris käpuli

Aili Sandre 01. aprill 2008, 11:04

Tabavamaid ütlemisi tänastest, 1. aprilli
ajalehtedest

"Tegelikult peame kõik ise natuke uskuma, et me ikkagi ei ole päris käpuli või põhjas. Kui me seda ise ka ei usu, siis, sõbrad, mäng on läbi," Eesti Panga president Andres Lipstok, Postimees.

"Tegelikult on negatiivne lisaeelarve hädapidur. Kui kuristik paistab, siis tõmmatakse hädapidurit," IRLi esimees Mart Laar, Postimees.

"Et praegusest majanduslikust olukorrast välja tulla, ei piisa kindlasti vaid kulude kärpimisest," IRLi esimees Mart Laar, Postimees.

"Pihl on raudse tahtega inimene, teda ei murra. Tal tuleb päevas vähemalt üks halb idee pähe. Nüüd ta vähendab häirekeskusi ja koondab uurijaid," Põhja-Eesti päästekeskuse ametiühingu usaldusisik Ivo Paulus, Postimees.

"Mulle meeldiks hoopis rohkem, et Eesti võiks 15 aastaga jõuda viie harituma riigi sekka," riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eiki Nestor, Postimees.

"Eesti sarnaneb pigem Venemaa kui Euroopaga, sest meie käärid rikaste ja vaeste vahel on väga suured," riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Ain Seppik, Postimees.

"Arvestades riigikogu praegust koosseisu, saavad Ansipi teise valitsuse päevad loetuks juhul, kui kas RE või IRLi ladvik leiab, et neil on kasulikum edasi valitseda koos Keskerakonnaga," kolumnist Enn Soosaar, Postimees.

"Riigi juhtimisel enamasti vaid imiteeritakse süsteemsust ja pikaajalistest strateegiatest lähtumist. Vaieldakse mitte niivõrd printsiipide, vaid poliitilise peenraha pärast," endine regionaalminister Vallo Reimaa, IRL, Postimees.

"Ma võin ainult öelda, mille järele see asi lõhnab. Lõhnab selle järele, et ka globaalsetel rahaturgudel on asi praegu närviline," tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik, kommenteerides Indrek Rahumaa ajapikenduse küsimist Kalevi eest tasumiseks, Äripäev.

"Vahepeal tundus, et varsti on ehitusspetsialiste odavam palgata Soomest," CVO Technology ärisuuna juht Oliver Raal, Äripäev.

"Ma ei usu eriti, et Eestist kõik minema jooksevad," Pumeko juhiabi Anu Roosileht, Äripäev.

"Meil pole kogu ülevaadet, kas inimesed saavad oma laenudega hakkama või mitte. Kui ei saa, siis vähendatakse esmajärjekorras tarbekaupade ostmist. Kuid süüa tahetakse ikka," Eesti Kaupmeeste Liidu juht Heiti Allmäe, Äripäev.

"Kokkuhoidu tuleb alustada püsikuludest: personalist ja kivist. Ka autoostud jäävad mõneks ajaks ära, jalgratas on tervislikum," Äripäeva juhtkiri.

"Ema vastutusvõime määrab sünnitus, aga isa peab vastutusvõimet kohtus tõendama," sotsiaalministeeriumi perepoliitika juht Mari Kalkun, Eesti Päevaleht.

"Lihtne aritmeetika näitab, et keskmise sissetuleku järgi arvutatud mitmekordne palk tõstab omakorda keskmist ning seeläbi taas kordset palka ennast ja nii lõpmatuseni, ilma et ülejäänute, sealhulgas ühiskonna kõige vaesemate liikmete sissetulek seeläbi tõuseks," kolumnist Ahto Lobjakas, kelle meelest saab varem või hiljem ebavõrdsust nimetada põhivabaduste erinevuseks, Eesti Päevaleht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2008, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing