Mariliis Pinn • 11. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Pärnu linavabrikus koondatakse 158 inimest

Pärnumaa tööturuameti andmeil on järjekordne linna suurettevõte asunud töötajaid vallandama, OÜ Pärnu Linavabrik on esitanud taotluse 158 inimese koondamiseks.

Tööturuameti ettevõtete konsultandi Helsi Jürimäe sõnade järgi laekus nende ametile eelmisel kuul linavabrikult avaldus, milles teavitati, et ettevõte koondab ajavahemikul 15. maist kuni 13. juunini 158 töötajat, kirjutas Pärnu Postimees.

Konsultant kinnitas, et hundipassi saavad eel- ja märgketrajad, pleegitus- ja värvimistsehhi töötajad, vallandatakse ka tehnilisi töötajaid.

Tööinspektsiooni Lääne inspektsioon kinnitas peatse koondamise fakti linavabrikus, ettevõtja oli põhjendanud seda võimetusega konkureerida Kagu-Aasia ja Hiina analoogsete ettevõtetega.

Samuti teavitas tööinspektsioon, et viimasel ajal tuleb Pärnust ja Pärnumaalt üha rohkem taotlusi töölepingute kollektiivseks lõpetamiseks, palju saadetakse töötajaid osaliselt tasustatavale puhkusele, inimesi töötab juba praegu osalise tööajaga, nii et olukord on ikka päris raske.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt