PRIA valis uued juhid

16. aprill 2008, 11:09

Eile Tartus esimest korda kogunenud
Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) klientide nõukoda valis
esimeheks Merle Adamsi ning aseesimeheks Veljo Ipitsa.

Merle Adams on olnud üle viie aasta Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige ning töötab praegu Rohelise Jõemaa Koostöökogu tegevjuhina. Nõukoja aseesimees Veljo Ipits on ASi Salvest nõukogu esimees.

„PRIA algatus taoline nõukoda kokku kutsuda on positiivne lähtekoht edasiste sammude astumiseks. Kui PRIA plaanib järgnevate aastate jooksul oma töid ja tegemisi ümber sättida klientide vajadustele rohkem vastavaks, siis on igati mõistlik, et sellisel kujul ka praegustelt klientidelt tagasisidet küsitakse,“ ütles Merle Adams ning avaldas lootust, et nõukoda kujuneb PRIA-le oluliseks nõuandjaks. „Samas ei kujune nõukoda kindlasti pelgalt takkakiitmise kohaks, vaid me tahame, et meie nõukoja ettepanekutest oleks ka reaalselt kasu,“ lisas Adams.

1. aprillil kehtestas põllumajandusminister PRIA uue struktuuri, mis on kavandatavate muutuste elluviimise eelduseks. Järgneva kahe aasta jooksul korraldab PRIA oma töö ümber selliselt, et paljud praegu PRIA keskuses tehtavad otsused tehakse tulevikus regiooni tasandil ehk kliendile lähemal ja kiiremini.

Kevadeks on PRIA vahendusel toetatud maaelu ja maa kultuuri, põllumajandust ja kalandust ligi 10 miljardi krooniga. Toetuste taotlemise tingimused on välja töötanud Euroopa Komisjon ja Eesti Põllumajandusministeerium, PRIA rakendab toetusmeetmeid vastavalt õigusaktides sätestatud nõuetele. PRIA-l on õigus ja kohustus kontrollida, et toetuste saajad neid tingimusi täidaksid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2008, 17:48
Otsi:

Ava täpsem otsing