Jõelähtme golfiklubi avab Eesti esimese golfiakadeemia

25. aprill 2008, 17:36

Jõelähtme golfiklubi avab täna Eesti
esimese lastele ja juunioridele golfi õpetamiseks mõeldud golfiakadeemia ning
ühtlasi ligi miljon krooni maksva varjualusega golfilöökide harjutusala, teatas
Estonian Golf Country Club (EGCC).

Jõelähtme golfiväljaku operaatori EGCC presidendi Mait Schmidt’i sõnul on golfiakadeemia rajamise näol tegemist Eestis ainulaadse projektiga, mis pakub peamiselt lastele ja juunioridele põhjalikku golfiõpetuse programmi. “Golfiakadeemia pole äriprojekt ning õppemaks on kavandatud kõigile taskukohasena. Akadeemia peaeesmärk on tekitada Eesti golfile tugev järelkasv ning valmistada ette tulevasi professionaalseid mängijaid,” lisas Schmidt.

Schmidt’i sõnul on golfiklubi akadeemia esimesel täishooajal valmis vastu võtma enam kui 50 õpilast, kelle õppeprogramm hõlmab nii individuaal- kui grupitreeninguid, teoreetilisi golfialaseid loenguid ja laiemat kultuuriprogrammi.

Varikatuse ja seitsme löögialaga harjutusala rajamine on akadeemia üks osa, mis võimaldab treeninguaega pikendada pea aastaringseks ning teha harjutamine meeldivaks ka vihmaste ilmade korral.

Tänasest saab Jõelähtme golfiklubi ka uue ameeriklasest peatreeneri William Thursby, kes hakkab golfiakadeemias treeninguid läbi viima, korraldama green cardi kursuseid ning koostama erinevaid koolitusprogramme. Mait Schmidt’i sõnul on Thursby Eesti rahvuskoondise peatreeneri Graham Kaye kõrval teine rahvusvahelise taustaga tipptreener Eestis.

William Thursby esimese tööaasta üks olulisemaid väljakutseid saab olema ka Baltimaade suurima rahvusvahelise golfiturniiri Estonian Amateur Open 2008 by Floorin juhtimine.

Golfiakadeemia rajamist Jõelähtmele toetab Briti kindlustusselts RSA, mille järgi saab akadeemia ka nime. RSA Eesti tegevjuhi Kaido Kepi sõnul on golfiakadeemia toetamise eesmärk sotsiaalselt vastutustundliku ettevõttena aidata kaasa spordihariduse edendamisele Eestis ning laiendada seeläbi golfi harrastavate inimeste ringi.

RSA Golfiakadeemia on läbi suve kestev peamiselt juunioridele ja lastele suunatud golfiõpetuse programm. Õpingud hõlmavad nii individuaal- kui grupitreeninguid, teoreetilisi golfialaseid loenguid ja kultuuriprogrammi. Golfiakadeemia tarbeks rajati spetsiaalne varjualusega golfilöökide harjutusala. Akadeemias hakkavad õpetama EGCC uus peatreener William Thursby, golfitreener Rein Auväärt ning Eesti üks esigolfaritest Martin Toom. Lisaks külalislektorid.

William Thursby on töötanud golfikeskustes USA-s New Yorgi, Idaho ning California osariikides. Elukutseline golfimängija Thursby on läbinud erinevaid professionaalsete golfimängijate koolitusprogramme ning omandanud ärijuhtimise kraadi.

Estonian Golf Country Club’i poolt hallatav 2006. aastal valminud 80 miljonit krooni maksnud täismõõtmes Jõelähtme golfiväljak on Eesti kvaliteetseim, kuuludes Euroopa tippväljakuid ühendavasse PGA European Tour Course ühendusse.

RSA on on Codan Forsikring A/S Eesti filiaali kaubamärk Eestis. Codan Forsikring A/S on Taani kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse RSA kindlustusgruppi. RSA tegutseb ligi 22000 töötajaga enam kui 30 riigis üle maailma ning omab turuliidri positsiooni Suurbritannias, Skandinaavias, Kanadas, Iirimaal, Aasias, Kesk-Idas ning Ladina-Ameerikas. RSA on noteeritud Londoni Börsil ja 2007. aastal oli ettevõtte krediidireiting AA (Standard Poor´s Rating Services) ning grupi käive ulatus ligi 114 miljardi kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2008, 17:34
Otsi:

Ava täpsem otsing