Siff võitis aktsiatulu maksunõude osas kohtus maksuametit

07. mai 2008, 16:49

Ettevõtja Endel Siff pääses esimese astme
kohtus maksuameti ligi 18 miljoni krooni suurusest maksunõudest, mida amet
tahtis Sifilt seoses Hansapanga aktsiate müügist saadud tuluga; amet kaebab
edasi.

Vandeadvokaat Maria Mägi rääkis BNS-ile, et maksuamet leidis Sifi olevat deklareerimata ja tasumata jätnud tulumaksu Hansapanga aktsiate müügilt.

Siff müüs 2005. aasta 1. märtsil endale kuuluvad 402.484 Hansapank aktsiat endale kuuluvale OÜ-le Primos, aktsiate eest tasumine lepiti kokku maksegraafiku alusel.

OÜ Primos müüs ostetud aktsiad sama aasta 11. aprillil Swedbankile. Müügisumma laekus OÜ-le Primos, mida maksuamet pidas Endel Siffile laekumiseks ja maksustas füüsilise isiku tuluna, määrates tulumaksuks 17.681.206 krooni, rääkis BNS-ile Mägi.

Siff tasus nõutud maksusumma, kuid vaidlustas maksuotsuse, mille kohus nüüd täies ulatuses tühistas ning kohustas maksuametit summa tagastama koos intressidega.

Tallinna halduskohus tegi vastavasisulise otsuse maksuameti pressiesindaja Priit Rumi sõnul teisipäeval ning see on praegu maksuametis analüüsimisel. Rum ütles BNS-ile, et esialgse plaani järgi on maksuametil kavas esitada apellatsioon.

"Antud juhul mulle tundus, et maksuameti mõned ametnikud käitusid liiga uljalt, ma ei tea mis neid selleks motiveerib. Seejuures nad unustasid, et see osa, mis ma deponeerisin kannab intressi ja selline uljas tegevus võib tuua riigile kahju," rääkis Siff BNS-ile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2008, 09:16
Otsi:

Ava täpsem otsing