Google avaldab aktsiakursse reaalajas

03. juuni 2008, 16:35

Sellest nädalast on NASDAQi börsi
aktsiakursid reaalajas tasuta kättesaadavad investoriportaalis Google Finance,
andis Google teada oma ametlikus blogis.

Reaalajas kursside avaldamist on Google lubanud mullu novembrist saati, kui teatasid koostööst USA väärtpaberijärelevalvega (SECiga) ja New Yorgi börsiga. Koostöö viljaks ongi esmaspäeval alanud Google'i ja Nasdaq OMX Groupi kuuekuuline pilootprojekt.

Möödunud kolmapäevast saati on New Yorgi ja NASDAQi börsil noteeritud ettevõtete aktsiate kursid kättesaadavad reaalajas ka Google'i konkurendi Yahoo portaalist, teatas Associated Press.

Seni hoidsid börsid aktsiate kursse vaka all: tasuta teenuste kaudu pääses ligi vaid 15–20 minutit vanadele kurssidele, kuigi veerand tunniga võib börsil mõndagi juhtuda. Tasulised teenused seevastu tasuvad end ära inimesele, kes spekuleerimisega pidevalt tegeleb, ent mitte neile, kes teevad mõne tehingu kuus suhteliselt väikeste summadega.

Kui lisada koogile kirsiks teadmine, et Google Finance on kenasti seotud teksti- ja andmetöötluspaketiga Google Docs, kus igaüks võib joonistada endale tabeli aktsiate kõikvõimalike parameetritega ning kasutada tulusate tehingute leidmiseks oma lemmikindikaatoreid, siis teeb see kõik ilmselt paljudele rõõmu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2008, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing