Rehe: pankade liitumine ei põhine emotsioonidel

Agnes Ojala 19. juuni 2008, 15:51

Swedbanki juhi Carl Erik Stålbergi sõnum,
et 5-10 aasta pärast on Põhjamaades vähem panku ja need on suuremad, tundub
Sampo juhile Aivar Rehele liiga emotsioonidest lähtuv.

„Eks vastus on tema (Carl Erik Stålbergi – toim) enda peas,“ vastas Rehe küsimusele, kas liitumisi on oodata. „Kui vaadata aga sõnastust, et liitumine on vajalik kaitseks suurte USA või Euroopa pankade ekspansiooni eest, siis selles paistab olevat emotsioon.“

Viimast Rehe liitumiseks piisavaks põhjuseks ei pea. „Liitumisi aga valmistatakse väga pikalt ette ja need ei põhine emotsioonidel, tegemist on põhjalike ratsionaalsete kaalutlustega. Kaalutakse strateegilisi turge, kasvuvõimalusi, raha teenimise võimalusi. Kui need aspektid ostjale sobivad, siis on võimalik huvi olemas,“ sõnas ta.

Praegust olukorda peab Rehe aga pigem puhastumise ajaks. „Ei ole saladus, et kõikide piirkondade pangandusettevõtete aktsiad on läbi turmtule käinud. Langus algab 30%st. Investoritel ei ole pangandussektorisse usku, kuna tehtud on suuri riskantseid investeeringuid ja loomuliku järjena kaasnevad laenukahjumid.“

Sampo juhi sõnul vaatavad pangad praegu üle oma viimase paari aasta jooksul tehtud riskantseid otsuseid ja alles siis võib vast laienemisele mõtlema hakata.

„Spekulatsioone võib omakorda suurendada see, et pankade turuväärtus on praegu madal. Võib-olla tõesti tuleb mõni suur pank ja mõjutab sellega ka Balti riikide pangandust. Never say never. Kunagi ei tea, mis juhtuda võib. Langev turg tekitab huvi,“ rääkis Rehe.

„Igal juhul on praegu põnev aeg. Eks näis, mis saab ja kui tulebki mõni suurem pank siia, siis tuleb temaga kaasa palju infot ja oskus-teavet, millest turg areneb,“ märkis ta, lisades, et isiklike kogemuste põhjal on selgelt näha lisaväärtuse tulemist Sampo panka pärast ühinemist Danske Bankiga. „Mina näen neid asju igatahes selgelt positiivses valguses,“ sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2008, 16:30
Otsi:

Ava täpsem otsing