Oskando: kulude kokkuhoiu eesmärgil suureneb jälgimisseadmete kasutajate hulk

05. august 2008, 17:47

Oskando poolt pakutavate jälgimis- ja
positsioneerimislahenduste kasutajate hulk on viimase aasta-poolega hakanud
kasvama kiirenevas tempos, ettevõtte juhatuse liikme Kristi Hakkaja sõnul on
põhjuseks kulude kokkuhoid.

"Oskando poolt pakutavate jälgimis- ja positsioneerimislahenduste kasutajate hulk on viimase aasta-poolega hakanud kasvama kiirenevas tempos. Oskando GSM/GPRS kontrolleril baseeruvaid lahendusi pakuvad ka näiteks Eurosat ja Navirec ning meie andmetel on nõudlus nende teenuste järgi samuti kasvamas. Põhjuseks näib olevat eelkõige vajadus saavutada kulude kokkuhoidu (nt eriti tänaseks väga kalli bensiinikulu jälgimine), aga mõnikord ka vajadus takistada vargusi," märkis Hakkaja.

"Varguste poole pealt on meil kogemusi rendifirmadega – mitmel korral on õnnestunud üles leida varastatud mootorratas, ATV või mõni muu rendiseade Oskando RentKeeper seadme abil. Kalli tehnika puhul on väike investeering turvaseadmetesse kindlasti vajalik. Ning majanduslanguse perioodil on ettevõtte jaoks eriti oluline kulude kokkuhoid," lisas Hakkaja.

"Näiteks kui ettevõttel on tehnikute meeskonnad, kes peavad käima erinevatel objektidel kontrolle või ülevaatust või hooldustöid teostamas, siis SeeMe teenuse abil on võimalik igal ajal jälgida, kas vajalikud objektid on ikka läbi käidud ja kas töötajad pole tööautodega käinud võõrastel objektidel töövarustusega nn haltuurat tegemas," lausus ta.

Drivery teenus omakorda aitab Hakkaja sõnul näiteks müügimeeskondadel kiirelt ja lihtsalt esitada sõidupäevikuid ning annab nende ülemustele võimaluse kontrollida usaldusväärsest allikast nende sõite ja tegemisi. "Äärmiselt oluline klientide jaoks ka kütusekulu – sõidupäeviku järgi on väga lihtne kontrollida, kui palju bensiinist on kulunud tööks ja kui palju erasõitudeks."

Kas ettevõttes on palgakulud kasvanud, näiteks turvatöötajate omad? "Oskandol endal pole turvatöötajaid. Küll on meil aga kogemusi, et ettevõtted on valmis investeerima turva- ja jälgimisfunktsioone pakkuvasse tehnoloogiasse, mis on sageli usaldusväärsem, kui turvamehed," vastas Hakkaja küsimusele.

"Oskando müük on eelmise aastaga võrreldes kahekordistunud ja Oskando näeb siin otsest seost majanduslangusega – majanduslanguse tingimustes on ettevõtted rohkem huvitatud järjest kasvavate kulude optimeerimisest. Oskando pakutavad lahendused on selle koha pealt igale ettevõttele hindamatuks abiks," vastas ta küsimusele, kas ettevõtte müügitulemused on kasvanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2008, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing