Rõivas: SMS-laenu pakkujad viiakse pankadega võrdsemasse seisu

12. august 2008, 18:44

Riigikogu Reformierakonna liige Taavi
Rõivas ütles, et uus eelnõu, mis suurendab SMS-laenu võlglaste võimalusi kaitsta
oma õigusi, on esimene tõsine katse korrastada kiirlaenuturgu.

"Tegu on esimese tõsise katsega korrastada kiirlaenuturgu," märkis Rõivas. "Laenupakkujad viiakse pankadega võrdsemasse seisu," lisas ta.

"Siiani on kiirlaenudele kehtinud märksa leebemad reeglid kui pankade väljastatavatele tarbimislaenudele. Võlaõigusseaduses on selge erisus alla 200 euro suurustele laenudele, mis käesoleva eelnõuga kaotatakse. Erisus, mis algselt jõudis seadusesse otstarbekuse huvides, avas akna röövellike laenude kontrollita väljastamisele ning võimaldas tarbijaid mitte informeerida kõigist laenuga seonduvast," selgitas ta.

"Reeglite puudumine on võimalikuks teinud ka ärimudeli, mille järgi keskmiselt iga kümnes SMS-laenu võtja satub püsivatesse majanduslikesse raskustesse, seda laenuandjate endi andmetel!" ütles ta.

"Reeglite kehtestamine on kõigi turuosaliste huvides, kindlasti suureneb laenuvõtjate informeeritus ning teadlikkus tehtavast otsusest. See, et üha uued pered ei satuks teadmatusest tulenevasse laenuspiraali, on kogu Eesti ühiskonna huvides, rääkimata neist peredest endist," rääkis Rõivas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2008, 18:44
Otsi:

Ava täpsem otsing