Indrek Karo • 20 august 2008

Tallinn plaanib oma TVsse reklaami müüa

Kontseptsiooni järgi asutab Tallinna linn Tele Tallinna programmi koostamiseks, toimetamiseks ja programmi edastamise korraldamiseks eraldi sihtasutuse, kus hakkab töötama 25-35 inimest. Sihtasutuse nõukogu liikmete kandidaadid esitab linnavolikogu või selle komisjon.

Kuni sihtasutusel puuduvad muud omatulud (näiteks reklaamitulu), võib sihtasutuse kulusid, sealhulgas tasusid, pidada kaudselt väljaminekuteks Tallinna eelarvest, seisab Tallinna pressiteates. Muude omatuluallikate tekkimisel väheneb Tallinna eelarve osakaal sihtasutuse finantseerimisel. Sihtasutuse nõukogu liikmetele tasu maksmise otsustab Tallinna linnavalitsus.

"Ei oska seda praegu veel kommenteerida, ei tea, kuidas see levima hakkab. Kui teaks detaile, siis oskaks ka öelda, kas on tegemist konkurendiga või lihtsalt toreda ettevõtmisega," möönis Kanal 2 peadirektor Urmas Oru.

TV3 juhatuse liikme Toomas Vara sõnul oleks Tele Tallinn nišikanalite konkurent. "Pigem näen, et sealt tuleb just konkurent sellistele pisematele nišikanalitele, nagu Seitse ja MTV, mitte aga suurematele kanalitele," sõnas Vara.

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul ulatuvad linna propagandakulud tänavu 45 miljoni kroonini, Tele Tallinn suurendaks seda summat veel vähemalt 30 miljoni krooni võrra. "Nii kulutatakse keskerakondlastest linnajuhtide reklaamimisele igal aastal summa, mis võrdub paljude Eesti väikelinnade mitme aasta eelarvega. Täiesti süüdimatult põletatakse maksumaksjate raha ühe partei reklaamiks, tootes oma saavutustest üdini positiivseid uudiseid," rõhutas Juske.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul on Tallinnas tunduvalt olulisemaid kohti, kuhu linn raha peaks paigutama. "Olgu selleks siis haridusasutuste remont, ühistranspordi arendamine või teedeehitus," ütles Juske. "On tähelepanuväärne, et ülejäänud volikogus esindatud erakonnad pole pealinna telekanali loomist toetanud. Nii jääb see loodetavasti ka sündimata, isegi siis, kui Keskerakond jõuab selle enne valimisi kiirkorras mingil kujul käima lükata."

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul hakkab Tele Tallinn pakkuma avalik-õiguslikku programmi, linnakodaniku TVd ja TV-teenuseid. "Tele Tallinn hakkab müüma ka reklaami, kuid ei näita alkoholi- ja erootilise sisuga reklaame," lisas Mutli.

Helsingi televisiooni tegemine Tallinna kontekstis ning praeguses majandussituatsioonis pole mõistlik. Tallinna seis on sama kehv kui Eesti majandusel tervikuna ja linn võtab oma kulutuste katmiseks niigi laenu. Meediakulutuste suurendamine on laristamine ning täiesti vastutustundetu.

Tallinlasena ei näe ma ka seda infohulka, mis võiks tulla ja peaks tulema Tallinna televisioonist. Siiani on nii riigi- kui ka eratelevisioon Tallinna uudiseid hästi kajastanud.

Tõsi, Savisaar on süüdistanud avalikku meediat, et Keskerakonna tegemisi ei kajastata. Minu hinnangul ongi see televisioon puhtalt valimispropagandaks tehtud. Uute valimisteni on jäänud vaid aasta ja Savisaar tahab sama positsiooni saavutada mis eelmistel valimistel.

Hetkel kuum