Playboy juht: me pole kunagi raskustes olnud

Mariliis Pinn 10. oktoober 2008, 11:50

Playboy Eesti tegevjuhi Andre Lindvesti
sõnul on Eesti Ekspressis avaldatud nupukese puhul tegemist pigem
improviseerimisega ja pahatahtliku ründamisega ja ajakiri pole kunagi raskustes
olnud.

„Bränd Kirjastused OÜ omanikud pole kunagi olnud valiku ees lõpetada ajakirja Playboy väljaandmine, kõik on toimunud vastavalt planeeritule,“ sõnas ta.

Ta seletas, et kui äri alustamisel panustatakse sellesse teatud hulk raha, antud juhul 3,2 miljonit, siis tavapäraselt keegi ei looda, et esimese aasta jooksul on see ennast tagasi teeninud või veelgi enam, lisaks veel kasumit toonud. „See valik on tehtud omanike poolt ajakirja alustamise hetkel teadlikult. Eesti Ekspressi artiklis on seda aga kirjeldatud kui kahjumi tootmist ja võimaliku lõpetamisega seonduvat, kuid nii see paraku ei ole,“ lisas ta.

„Alles hiljuti kirjutasid paljud meediaväljaanded, et erinevates kirjastustes toimuvad koondamised. Vaevalt et selle põhjal saab väita, et kõik nad uksi sulgema hakkavad.
Kirjastuste majandusaasta aruandeid lugedes võib väita, et praegu kannavad
miljonitesse ulatuvaid kahjumeid enamik ka juba kaua turul tegutsenud
suurkirjastusi, rääkimata uutest tulijatest ning sarnased omakapitali miinused eksisteerivad pea kõigil peategevusena ajakirjade kirjastamisele keskendunud ettevõtete puhul,“ ütles ajakirja juht.

Playboyl läheb tema sõnul Eestis hästi. „Oleme alles aasta aega turul olnud, kuid hetkel on meil lojaalseid tellijaid ligi 3000. Ajakirja tiraaž on sõltuvalt kaanestaarist 12 000–15 000 ning võrreldes kevadega on Playboy jaemüük kasvanud 30%. Hetkel arendame aktiivselt uut Playboy.ee veebikeskkonda, mille plaanime ametlikult avada veel oktoobrikuu jooksul. Rõhutaksin veelkord, et alles alustanud ajakirjalt, eriti praegustes tingimustes saaks ainult võhik või pahatahtlik nõuda kasumlikkust esimese 2–3 ilmumiskuuga,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2008, 12:10
Otsi:

Ava täpsem otsing