Mariliis Pinn • 9. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Playboy oli kinnipaneku äärel

Eestis ajakirja Playboy kirjastav firma lõpetas esimese majandusaasta suure miinusega ja omanikud olid valiku ees - kas turgutada ettevõtet õige mitme miljoni krooniga või lasta tal hingusele minna.

Bränd Kirjastused OÜ 2007. aasta aruanne räägib, et ettevõte teenis Playboy kirjastamisega mullu 3,2 miljonit krooni kahjumit, tunduvalt rohkem, kui oli käivet, kirjutas Eesti Ekspress. Kahjumi põhjustasid suured tegevus- ja palgakulud, firma omakapital oli aasta lõpuks enam kui kolme miljoni krooniga miinuses, nii ei luba äriseadustik aga ettevõtetel tegevust jätkata.

Kirjastuse tegevjuht ja suuromanik Andre Lindvest muretsemiseks põhjusi ei näe, äsja alustanud ettevõttelt on tema arvates paremat tulemust raske tahta.

Ajakirja turule tootmist hakati ette valmistama juba 2007. aasta kevadel, esimene number ilmus aga sügisel. "Seega on iseenesest mõistetav, et 2007. majandusaasta aruandes ongi kogu ajakirja käivitamise ning mitmete numbrite tootmise kulud, kuid sisuliselt ainult kahe numbri müügitulu. Arvestades seda on tegemist pigem hea tulemusega," ütleb ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt