Pärnu linnaametnikke kahtlustatakse riigihanke nõuete rikkumises

Liis Kängsepp 24. oktoober 2008, 14:53

Lääne Ringkonnaprokuratuuri andmetel
alustasid Kaitsepolitseiameti Pärnu osakond ja Lääne Ringkonnaprokuratuur Pärnu
linnavalitsuse ametnike suhtes menetlust Karistusseadustiku § 300 alusel, mis
puudutab riigihangete teostamise nõuete rikkumist.

Prokuratuuri andmetel üritasid Pärnu Linnavalitsuse ametnikud luua põhjendamatult soodustingimusi ja eeliseid selle aasta mais välja kuulutatud Pärnu linna tänavate hooldustöödega seotud riigihankes osalenud ettevõttele.

„Kuigi nimetatud ettevõte hanget ei võitnud, rikuti ametnike poolt riigihangete seaduse nõudeid eesmärgiga tagada just eelistatud ettevõtte hinnapakkumise edukaks tunnistamine,“ öeldi prokuratuurist.

Üks firmadest, kes riigihankel osales, kuid ei võitnud oli Baltifalt. Firma tegevjuht Peeter Tamm ei soovinud aga sel teemal rääkida.

„Jah, me osalesime seal, kuid ei võitnud. Me tõesti ei soovi kommenteerida Pärnu linnavalitsuse ametnike ja politsei tööd,“ lausub ta.

Prokuratuurist öeldi, et täna toimuvad sellega seoses Pärnu Linnavalitsuses läbiotsimised. Kedagi üle kuulatud ei ole, samuti ei ole kellelegi kahtlustusi esitatud.

KarS § 300 käsitleb riigihangete teostamise nõuete rikkumist, Karistusseadustik näeb selle eest sanktsioonina ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

Riigihangete registris on Pärnu linnavalitsus avaldanud linna tänavate hoolduseks aastal 2008-2014 riigihanketeate 20. mail 2008. Riigihanke maksumuseks on 57 mln kr.

Hankel osales kolm firmat: Cleanaway, Rapla Teed ja Baltifalt. Edukaks tunnistati Rapla Teed.

Ehitusfirma Baltifalt omanikeringis on sellised firmad: Esmar Ehitus, Colas Danmark, NCC Roads, NCC Roads Holding AB, The Investment Fund for Central and East Europe) Ettevõtte tegevjuht on Peeter Tamm, juhatuses Marianne Beilmann, Tarmo Lillsoo, Priit Post, ja Kaido Tamm.

Baltifalt müügitulu 2007. aastal oli kokku 300,2 mln kr, millest enamus moodustasid teedeehitus-ja pinnakattetööd. Kasum oli ligi 21 mln kr.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2008, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing